Giyim kursunda sertifika töreni

Giyim kursunda sertifika töreni
Gediz ilçesinde, Halk Eğitim Merkezince (HEM) düzenlenen giyim kursunda başarılı olan kursiyerlere törenle sertifikaları verildi.

Gediz ilçesinde, Halk Eğitim Merkezince (HEM) düzenlenen giyim kursunda başarılı olan kursiyerlere törenle sertifikaları verildi.
Üzümlü ve Yunuslar beldelerinde açılan giyim, nakış ve iğne oyası kurslarında üretilen eserlerden oluşan sergi, beldelerde açıldı.
Üzümlü'de ilköğretim okulu bahçesinde düzenlenen sergi açılışında konuşan HEM Müdür Yardımcısı Ahmet Bozdeveci, Üzümlü'deki kursa 12, Yunuslar'daki kursa 15 kişinin katıldığını bildirdi.
Kursiyerlere sertifikalarının takdim edilmesiyle sona eren törene, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Yüzbaşı Gökhan Tufan, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Üzümlü Belediye Başkanı Ali Aslan, Yunuslar Belediye Başkanı Süleyman Şimşek, kursiyerler ve yakınları ile belde halkı katıldı.
Kaymakam Çorumluoğlu, Yunuslar'da gerçekleştirilen törende, her iki sergide gördüğü el emeği göz nuru ürünlerin ülkenin sanatını, becerisini ve kültürünü en iyi şekilde yansıtan çok değerli eserler olduğunu söyledi.
Bir oyalı yazmayı katılımcılara gösteren Kaymakam Çorumluoğlu, bu ürünlerin yabancı misafirler için büyük birer hediye niteliği taşıdıklarını ifade ederek, özel konuklara hediye edilmek üzere Kaymakamlık için belli miktarda satın alınmasını istedi.
Tören, kursiyerlere sertifikalarının verilmesiyle tamamlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com