Gizlenen konuşması ortaya çıktı

Gizlenen konuşması ortaya çıktı
Erdoğan'ın Harp Akademileri'nde basına kapalı olarak yaptığı konuşmanın ayrıntıları ortaya çıktı.

Başbakan Erdoğan, Harp Akademileri Komutanlığında verdiği konferansta, Türkiye Cumhuriyetinin Anayasada Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak tanımlandığına işaret ederek, demokrasiden, hukuktan, laiklikten ve sosyal devlet ilkesinden sapmış bir Türkiye'nin çıkışı olamaz sözlerine yer verdiği kaydedildi.

Başbakan Erdoğan'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör karşısında sergilediği dirayet ve cesaretin takdire şayan olduğunu belirterek, Türk Silahlı Kuvvetlerimizi en güçlü şekilde desteklemeye, teşvik etmeye, tüm ihtiyaçlarını noksansız olarak karşılamaya devam edeceğiz dediği vurgulandı.

Terör sorununun salt güvenlik tedbirleriyle çözülemeyeceğini vurgulayan Başbakan Erdoğan'ın, güvenlik tedbirleriyle eş zamanlı olarak, kalkınma ve demokratikleşme adımlarımızı da atmaya devam edecek, terörün beslendiği bataklığı da kurutacağız ifadesini kullandığı öğrenildi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasında, terörle mücadelenin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yurt dışında barışın tesisi için üstlendiği misyonlara, Harp Akademileri Komutanlığının eğitim faaliyetlerine de değindiği ifade edildi.

Erdoğan'ın, Hükümet olarak son 9 yılda başlattıkları kalkınma seferberliği çerçevesinde savunma sanayi alanında kaydedilen ilerleme ve başarılara da geniş yer ayırdığı konuşmasında, Türk Silahlı Kuvvetlerimizi, barışa hizmet eden, caydırıcı bir güç olarak, göz bebeğimiz bir kurum olarak desteklemeyi sürdüreceğiz sözlerine yer verdi kaydedildi.

Başbakan Erdoğan'ın, Türkiyenin Avrupa Birliğine tam üye olma yolundaki hazırlıklarını kararlı biçimde sürdürdüğüne işaretle, Yüzümüzün Avrupaya dönük olması, Doğuya, Güneye, Kuzeye sırtımızı dönmemiz anlamına gelmiyor dediği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan'ın, Harp Akademileri Komutanlığı'nda, Genelkurmay Başkanı Necdet Özer, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Arslan Güner, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akan, öğretim elemanları, öğrenci subaylar ve misafir askeri personele hitaben yaptığı konuşma yaklaşık 40 dakika sürmüştü.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da basına kapalı olarak gerçekleştirilen konferansın dinleyicileri arasında yer almıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com