Gizli Ajanda

Gizli Ajanda
Nereden nereye gelindiğinin ve gizli gündemin safha safha nasıl yürürlüğe konulduğunun daha iyi anlaşılabilmesi için Birand’a 2011 yılında gönderdiğim mektubu sizlerle paylaşıyorum…

Evrensel ERDOĞAN | SANSURSUZHABER.COM

Önceki gün arşivimi gözden geçirirken, M. Ali Birand’ın 13.10.2011 günü televizyonda Bülent Arınç’la yaptığı söyleşi üzerine Birand’a gönderdiğim mektup gözüme ilişti. Birand “APO serbest bırakılsın” diyor. Arınç’ın ne cevap verdiğini hatırlayanınız var mı?..

Yine aynı programda Birand, okullarda sabahları içilen anddan rahatsız olduğunu ve bu andı anlamsız bulduğunu söylüyor. Arınç’ın şaşkınlık içinde nasıl tepki verdiğini hatırlayanınız var mı?

Nereden nereye gelindiğinin ve gizli gündemin safha safha nasıl yürürlüğe konulduğunun daha iyi anlaşılabilmesi için Birand’a 2011 yılında gönderdiğim mektubu sizlerle paylaşıyorum…

BİRAND’A MEKTUP

İstanbul: 14.Ekim,2011
Sayın BİRAND,
Dün gece Bülent ARINÇ’la yaptığınız söyleşiyi izlerken kulaklarıma inanamadım. Konuşan sanki BDP Eş Başkanı S.DEMİRTAŞ’tı. Neler söylediniz öyle? İmralı’dakinin özgür bırakılmasını istediniz. ARINÇ “Neden?” diye sorunca da “Akan kanların durması için” cevabını verdiniz. İki gün önce DEMİRTAŞ aynı sözleri söylemişti. Allah aşkına siz gerçekten Apo serbest bırakılınca akan kanların duracağına inanacak kadar saf mısınız?
Gayet iyi bilirsiniz ki diplomaside müzakere ve mutabakat tarafları temsil eden eş düzeydeki temsilciler arasında yapılır. İllegal bir örgütle bir anlaşma yapılamaz. Varsayalım Apo çıktı ama terör durmadı. Bu defa da başka bir isteği ileri sürerek kan dökmeye devam ederlerse ne yapabilirsiniz?
1983 den 2001’e kadar Apo özgürdü. Havuzlarda kulaç atıyor, basketbol oynuyor, kadınlarla gününü gün ediyordu. Ama terör vardı. Şurasını iyi bilin ki siz ne verirseniz verin bu istekler bitmez. Ta ki bağımsız bir Kürdistan kurulana ve şu anda dağlarda ellerindeki silahlarla belli bir güce ulaşanların, bu gücünü bir başka yolla ellerinde tutuncaya kadar.
Bu sözlerime lütfen dikkat edin. Ölümü göze alarak dağa çıkanlar en azından çok önemli ve kalıcı maddi imkânlara kavuşturulmadan silah bırakmazlar. Gerekirse bu silahları kendilerini yok sayan bir anlaşmayı yapmaya kalkacak şu andaki destekçilerine dahi çevirirler.
Bir ara okullarda içilen andla alay ettiniz. Sizi rahatsız ettiğini ve gereksiz olduğunu söylediniz. Ama bunun cevabını ARINÇ daha sözünüzü bitirmeden “Siz ne söylediğinizin farkında mısınız?” diyerek anında verdi. Bu sözden sonra artık benim size söyleyeceğim bir şey olamaz. Saygılarımla.

Evrensel ERDOĞAN

Okullarda sabahları okunan bir andın kaldırılmasına karşı böylesine büyük bir tepki gösterilirken bugün TÜRK kelimesinin nerede ise söylenmesi bile yasak hale gelecek. Hiçbir yerde ciddi bir reaksiyon yok... Görülüyor ki önceden hazırlanan bir plan safha safha yürürlüğe konuluyor. O zaman kulağı delik Birand durup dururken “APO serbest bırakılsın.” demedi. Başbakan devamlı hiçbir tavizin verilmeyeceğini tekrarlarken  her geçen gün  gizli bir ajandanın  yürürlüğe  girdiğini görüyoruz… Bakalım daha neler göreceğiz?
(SANSURSUZHABER.COM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com