Gizli Kamera İle Yatak Odası Kaydı!

Gizli Kamera İle Yatak Odası Kaydı!
Telekulak soruşturmasında çok önemli ayrıntılar ortaya çıkartıldı.

Ankara'da yürütülen telekulak soruşturmasında VİP dedektiflik adlı firmanın yasa dışı yollardan müşterileri için gizli izleme cihazlarıyla takip ve kayıt yaptığı ortaya çıktı. Firma sahibi olan emekli Astsubay Faruk K. ile yardımcıları emekli astsubaylar Kamil S. ile İbrahim G.'nin de eski JİTEM'ci oldukları öne sürüldü.

Zanlılar ifadelerinde emekli olmadan önce JİTEM'de çalıştıklarını söyledi. Şüphelilerden İbrahim G'nin adının, PKK itirafçısı Abdulkadir Aygan'ın "JİTEM personelinin adları"nı verdiği listede geçtiği belirlendi. Gözaltına alınan 14 zanlının ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda gizli kamera ve dinleme cihazı ele geçirildi. Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı'nda İstihbarat ile KOM Şube Müdürlüklerini yürüten Binbaşı Yüksel Ş. de suç örgütüne bilgi sızdırmak suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.

Gizli izleme cihazlarıyla yasa dışı takip yapıp görüntü kaydetmekle suçlanan 14 zanlı dün Savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Soruşturmada Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Şube Müdürü Binbaşı Yüksel Ş. Silivri Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memurları Şenol Ç. ve Hasan G., Çankaya Nüfus Müdürlüğü'nde memur Ayfer S., ATO'da görevli Hadi A., Çankaya Tapu Müdürlüğü'nde görevli Mehmet Atıf Ş., Vergi Dairesi'nde görevli Ali P. gözaltına alınmıştı.

Mahkemede şahitlik yapmış

Tele-kulak çetesine teknik cihazları temin eden işadamı Bahattin T. de yakalanmıştı. Bu arada VİP Dedektiflik adlı firmanın sahibi emekli Astsubay Faruk K.'nin yasa dışı dinlemelerle ilgili aile mahkemesinde şahitlik yaptığı ortaya çıktı.

2007'de kurulan VİP Dedektiflik firmasının bugüne kadar 150 civarında gizli takip ve tarassut yaptığı iddia edildi. Şebeke tarafından gizlice takip edilen 30 kişi ise "müşteki" sıfatı ile polise ifade vererek şikayetçi oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com