Gizli kameralı, ajandalı fuhuş çetesi

Gizli kameralı, ajandalı fuhuş çetesi
Ankara'da yapılan fuhuş operasyonunda 14'ü yabancı uyruklu kadın olmak üzere 34 kişi gözaltına alındı.

Liderliğini Ukrayna asıllı Türk vatandaşı Aslı Ş.'nin yaptığı fuhuş çetesi, müşterilerini gizli kameraya aldıkları ve isimlerini de ajandalara kaydettiği öğrenildi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro ekipleri, yaklaşık 5 ay süren teknik takibin ardından Ankara, İstanbul ve Antalya'da önceden belirlenen 23 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Polis, Ankara'da Çankaya Birlik Mahallesi'ndeki bir güzellik salonu ile Rüzgarlı Caddesi'ndeki bir otelinde aralarında bulunduğu yerlerde fuhuş yaptıkları ve fuhuşa aracılık ettikleri iddia edilen aralarında 14 yabancı uyruklu kadının da bulunduğu 34 kişiyi gözaltına aldı.

GİZLİ KAMERA VE AJANDA

Liderliğini Ukrayna asıllı Türk vatandaşı Aslı Ş.'nin yaptığı fuhuş çetesinin kaldıkları yerlerde yapılan aramada bulunan 5 bilgisayar ile çok sayıda cep telefonu ve ajandaya el konuldu. Bilgisayar ve cep telefonlarında yapılan incelemede ise müşterilere ait uygunsuz gizli kamera görüntülerinin bulunduğu öğrenildi. Bilgisayarlar detaylı inceleme için Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Bu arada ele geçirilen ajanda da ise çetenin, müşterilerinin tek tek isimlerini kaydettiği ve isimlerinin karşılığına ise müşterilerinin yaptıkları iş ile davranışlarının yazıldığı belirtildi. Fuhuş çetesinin, gizli görüntüleri çektiği bazı müşterileri de görüntüleri yayınlamakla tehdit edip fazladan para aldığı iddia edildi.

SINIR DIŞI EDİLDİ

Zanlılara ait yaklaşık 5 bin TL ile bir otomobile de el koyan polis ekipleri, fuhuş yapıldığı belirlenen güzellik salonu ile otelinde mühürlendiği öğrenildi. Fuhuş yaptıkları belirlenen kadınlar ile müşteriler, haklarında kabahatler kanunundan işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. Yabancı uyruklu kadınlar ise ifade işlemlerinin ardından Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne gönderilerek sınır dışı edildi.

Öte yandan Aslı Ş.'nin de aralarında bulunduğu 15 zanlı da emniyetteki işlemlerinin ardından 'Örgütlü insan ticareti yapmak, fuhuşa aracılık etmek, yer temin etmek ve fuhuş yaptırmak' suçundan adliyeye sevk edildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com