''Gizli tanık yalan söylüyor''

''Gizli tanık yalan söylüyor''
“Poyraz” takma isimli gizli tanığının şike iddia açıklamalarına Tümer Metin'den yalanlama geldİ...

Ergenekon soruşturmasının “Poyraz” takma isimli gizli tanığının şike iddianamesinde yer alan açıklamalarına Tümer Metin'den yalanlama geldi.

Halen Yunanistan'da bulunan Tümer Metin, Vatan Gazetesi'ne yaptığı özel açıklamada “Sedat Peker'den böyle bir teklif asla gelmedi. Bu iddiaların hiç biri doğru değil. Ben böyle toplara girmem. Konuyla ilgili hiç bir devlet yetkilisi görüşümü sormadı, ifademi istemediler” dedi.

İfadeye çağırsınlar gelirim

Gizli tanığın iddialarını daha öncede duyduğunu ancak çok fazla önemsemediğini vurgulayan Tümer Metin şunları söyledi: “Bana ne Sedat Peker'den bu yönde bir teklif geldi, ne de dolaylı bir yoldan. Türk futbol camiası beni iyi tanır, ben böyle toplara girmem. Ayrıca Beşiktaş'ta oynarken F.Bahçe maçlarını da çok severdim. Üst düzey performans sergilerdim. Kimse bu şike iddianamesiyle ilgili olarak benim görüşümü sormadı, ifademi almadı. Benim bu konularla ilgili hiç bir rahatsızlığım yok. O nedenle şimdi ifade için çağırsınlar koşa koşa gelirim.”

Poyraz'ın büyük hatası

Ergenekon soruşturması kapsamında 3 Ağustos 2008'de ifadesi alınan gizli tanık 'Poyraz', 25 Nisan 2004'te İnönü Stadı'nda oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinden önce Sedat Peker'in Tümer Metin ve Sergen Yalçın'ın da aralarında olduğu futbolculara 'Maçı kaybedin, nasıl kaybediyorsanız kaybedin, o sizin sorununuz' dediğini iddia etmiş, bunun üzerine Tümer'in maça çıkmamak için yedek kulübesinde otururken hakeme tükürerek kırmızı kartla oyundan atıldığını, Fenerbahçe Beşiktaş'ı 3-1'lik skorla mağlup ettiğini öne sürmüştü. Ancak Tümer Metin'in o maçta 90 dakika oynadığı ve kart görmediği ortaya çıktı. (ERK)

Vatan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com