Gizli tanık Yavuz dinlendi

Gizli tanık Yavuz dinlendi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nın öğleden sonraki bölümünde gizli tanık Yavuz dinlendi.
Üye Hakim Hüsnü Çalmuk'un yanında bulunduğu gizli tanık Yavuz, polis memuru olduğunu belirterek tutuksuz sanık Osman Gürbüz'le ilgili olarak anlatımlarda bulundu. 
 
Sesi ve görüntüsü bozularak duruşma salonundaki ekrana yansıtılan Yavuz, 27 Ağustos 2008 tarihinde savcılıkta verdiği ifadesini tekrarladı.

1994 yılında şahit olduğu bir olayı anlatmak için tanık olarak müracaat ettiğini belirten gizli tanık Yavuz, o yıllarda Gebze Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaptığını söyledi.
 
Gizli tanık Yavuz arakadaşlarından duyduğu olayı şöyle anlattı: "İsmini daha sonradan öğrendiğim Osman Gürbüz'ün gecenin bir vaktinde yürüyormuş. Görevli arkadaşlar, kendisini durdurarak soru sormuşlar. Gürbüz de kendisini polis olarak tanıtmış ancak şüphe üzerine polis kimliğinin istenmesi üzerine de olay yerinden kaçmış. Ayrıca memur arkadaşlar, Gürbüz kaçarken elinde bulunan çantayı ele geçirdiklerini ve çantanın içinden 2 tane silahın bulunduğunu söylediler" dedi. 
 
Gizli tanık Yavuz, sabah işe geldiğinde Grup Amiri Komiser Muhittin Sert'in masasında ele geçirilen 2 adet tabanca gördüğünü söyledi. Söz konusu silahları istanbul Kriminal Polis Laboratuvarı'na götürmek üzere yola çıktığında geri çağrıldığını belirten Yavuz, "'İşler değişti' dediler. Geri büroya gelerek, elimdeki malzemeleri verdim. Daha sonra bana bir poşet verdiler ve 'Bunu Ankara'da şu isme ver. Dikkat et poşetin başına birşey gelmesin yoksa kendini ölmüş bil ' dediler. Ankara gittim poşeti verilen adrese götürdüm. Verdiğim kişinin ise dönemin Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Emin Arslan olduğunu sonradan öğrendim. Ancak götürdüğüm poşetin içinde söz konusu silahlar mı vardı yoksa başka bir malzeme mi vardı onu bilmiyorum?" dedi. 
 
Gizli tanık Yavuz, memur arkadaşlarından öğrendiği kadarıyla Osman Gürbüz'ün kullandığı iddia edilen silahlarla ilgili işlem yapılmamasını ise Korkut Eken'in arayarak Gebze Emniyet şube müdüründen istediğini öğrendiğini öne sürdü. Gizli tanığın dinlenmesine ara veren mahkeme heyeti duruşmayı yarın saat 09.00'a erteledi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com