Gkv’Li Öğretmenlere Lıon’S Quest-Yaşam Becerileri Eğitimi

Gkv’Li Öğretmenlere Lıon’S Quest-Yaşam Becerileri Eğitimi
Okulların tatile girmesinin ardından Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları’nda hizmet vermekte olan öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitimler başlatıldı

GAZİANTEP - Okulların tatile girmesinin ardından Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları’nda hizmet vermekte olan öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitimler başlatıldı. Birçok alanda hizmet içi eğitime tabi tutulan öğretmenler son olarak Lıon’s Quest-Yaşam Becerileri Eğitimiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Eğitim programında konuşan GKV Özel Okulları Genel Müdürü Yard. Doç. Dr. Atanur Vergili, modern ve çağdaş eğitimin temelinde eğitimcilerin kendilerini yenilemelerinin yattığına dikkat çekti. Vergili, “GKV Özel İlköğretim Okulu sınıf ve branş öğretmenlerine seminer dönemi kapsamında uluslararası eğitim dünyasında son derece saygın ve yararlı bir hizmet içi öğretmen eğitim programı olarak kabul edilen Lion’s Quest-Yaşam Becerileri Eğitimi de uygulandı.

Stanford Üniversitesi ve Dünya Gençlik Vakfı işbirliğiyle yürütülen akademik araştırmalara dayanarak hazırlanan Lions Quest-Yaşam Becerileri Eğitim Programı sosyal, duygusal, bilişsel alan ağırlıklıdır. Program, öğrencilerin yaşamlarında gerekli olan temel sosyal, duygusal ve bilişsel beceri ve değerlerin kazanılmasına yönelik çok yararlı pratik uygulamalarla desteklenmektedir. Program öğrencilerin özgüvenli, öz disiplinli, sağlıklı, bağımlılıktan uzak, kendine ve başkalarına saygılı, işbirliği yapabilen, sorumluluk alabilen, paylaşımcı, çalışkan, topluma hizmet edebilen yani; temel yaşam becerilerine sahip birey olarak yetişmelerini hedeflemektedir” dedi.

Bu eğitimin halen Uluslararası Lions Kulüpleri Vakfı’nın koruyucu ve geliştirici bir karakter programı olarak 26 yıldır 70 ülkede uygulanmakta olduğunu vurgulayan Vergili, şunları söyledi:

“Eğitimin içeriği planlı amaçlar doğrultusunda çalışma, doğru karar verme, sorumluluk alma, etkili iletişim, çatışma yönetimi, olumlu çözümlere ulaşma, duygu, heyecan ve tepkilerin kontrolü, takım çalışması ve arkadaşlık, motivasyon, kötü alışkanlıklara karşı durabilmek, sağlıklı yaşam gibi bir takım önemli alt başlıklardan oluşmaktadır. Programı çok yararlı bulan ve başarıyla tamamlayan öğretmenlerimize düzenlenen törenle sertifikaları verildi.”

Birçok alanda uygulanan hizmet içi eğitimin yaz tatili süresince de periyodik olarak devam edeceği, bazı branşlardaki öğretmenlerin yurtiçi ve yurtdışı eğitim programlarına da tabi tutulacağı ve özellikle yurt dışında düzenlenen uygulamaları da yakından takip edecekleri bildirildi.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com