Gkv'liler On İkiden Vurarak Şampiyon Oldu

Gkv'liler On İkiden Vurarak Şampiyon Oldu
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen okçuluk il şampiyonasında GKV’liler, on ikiden vurarak il birinciliğini ve ikinciliğini elde etti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen okçuluk il şampiyonasında GKV’liler, on ikiden vurarak il birinciliğini ve ikinciliğini elde etti.
Gaziantep’te son dönemlerde gençler arasında yoğun ilgi gören okçulukta isminden sıkça söz ettiren sporcular, yarışmaların favori isimleri olarak şampiyonluk ipini göğüslemeye devam ediyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen okçuluk şampiyonasında birinci olan GKV Özel Okulları 10. sınıf öğrencisi Mehmet Erol Maraş, ismini başarı listesine bir kez daha yazdırdı. İkinciliği de yine GKV Özel Okulları 10. sınıf öğrencilerinden Sinan Gögüş elde etti.
Milli takım seçmelerine hazırlanan Mehmet Erol Maraş, okçuluk sporunun ata sporu olduğunu ve Orta Asya’dan Anadolu’ya kadar olan süreçte okçuluğun önemli bir uğraş alanı olduğunu, Selçuklu, Osmanlı ve yakın dönemlerde de yine Türk tarihinde önemli bir spor dalı olarak etkinliğini sürdürdüğünü belirtti. Maraş, “Tek amacım milli takım seçmelerine katılarak milli sporcu olmaktır. Bu yolda çalışmalarımı hocalarımın ve GKV Özel Okulları’nın destekleriyle sürdürmekteyim. 2013 yılında yapılacak olan milli takım seçmelerine katılarak Türkiye’yi dünyanın birçok yerinde temsil etmek istiyorum” dedi.
İl ikinciliğini elde eden Sinan Göğüş ise, okçuluğun güzel bir spor olduğunu ve ders stresinden uzaklaşmasında ana etkenlerden birisi olduğunu ifade ederek, “Severek yaptığım bu spor aynı zamanda akademik çalışmalarımda da etkili olmaktadır. Bende diğer arkadaşlarım gibi milli takım seçmelerine girmek istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com