GLİ'de 'kura günü' yarın

GLİ'de 'kura günü' yarın
Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğü'ne bağlı Garp Linyitleri İşletmesi (GLİ) Müessesesi'nealınacak beden işçilerinin belirlenmesi amacıyla ertelenen kuralar yarın Ada Stadı’nda çekilecek.

AKP  Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, yaptığı açıklamada, Tunçbilek'te çıkan olaylar nedeniyle ertelenen ku-raların yarın çekileceğini duyurdu.

Kuraların Ada Stadı’nda perşembe günü saat 10.00’da noter huzurunda çekileceğini belirten Kavuncu, “GLİ Müessese Müdürü Recep Çetiner'den aldığımız bilgiye göre; 138 asil, 138 yedek işçi alınacak olan iş, olayların çıkması sonucu ertelenmiş ve 42. isimde kalmıştı. Bundan sonra bu 42. kişiden devam etmek şartıyla kalan 96 asil ve 138 yedek ismin çekilişine devam edilecek. Noter huzurunda ve bilgisayar ortamında yapılması planlanan kuraya katılan herkesin izleyebilmesi için Ankara'dan kiralanan 2 tane dev ekran TV kurulacak. Yasal olarak öncelikli grupların hakları gözetilecektir (Kamulaştırma, özelleştirme ve terörle mücadelede mağdur olanlar ve üstün başarı gösterenler ile kamuda çalışırken iş akdi sona erenler) Çekilecek kuraların ilçemize hayır getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. (VİK)


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com