GLİ'nin 187 yeni işçisi yemekte buluştu

GLİ'nin 187 yeni işçisi yemekte buluştu
Tavşanlı'ya bağlı Tunçbilek Beldesinde Garp Linyitleri İşletmesinde yeni işe başlayanlara yönelik olarak yemek programı düzenlendi.

Tavşanlı'ya bağlı Tunçbilek Beldesinde Garp Linyitleri İşletmesinde yeni işe başlayanlara yönelik olarak yemek programı düzenlendi. Tavşanlı İşçi Derneği (TAVİŞDER) ve Maden İş Sendikasının ortaklaşa düzenlediği yemeğe GLİ'ye yeni giren 187 işçi katıldı.
Yemekten sonra Tavşanlı İşçi Derneği Başkanı Mehmet Ceylan ve Genel Sekreteri Ramazan Açıkgöz ile Maden İş Sendikası Mali Sekreteri Reşat Aydın birer konuşma yaptı.
Tavşanlı İşçi Derneği Genel Sekreteri Ramazan Açıkgöz, insan hayatında çeşitli dönüm noktalarının olduğunu belirterek bir işe başlamanın da dönüm noktasının bulunduğunu söyledi.
Açıkgöz, bir kişinin işe başladığını duyunca kendisinin işe girmiş gibi sevindiğini kaydederek, işsizliği kanayan bir yara olarak niteleyip, yanlış işlerin altında yatan temel unsurların başında da işsizliğin geldiğini ifade etti. Açıkgöz, bir babanın çocuğunun istediğini yerine getirememenin zor bir durum olduğunu bildiklerini ifade etti. Sahip olduğu nimetlerin fark edilmesi gerektiğini kaydeden Açıkgöz, 'hak etmek için çalışalım' dedi.
İş yerinde ki ustaların tecrübelerinden istifade edilmesi gerektiğini vurgulayan Açıkgöz; 'Akıllı insan başkalarının tecrübelerinden istifade eden insandır' dedi.
Açıkgöz, dernek olarak işyerinde ki ahengin dışarıda da devam etmesi için çeşitli sosyal faaliyetler düzenlediklerini, bu sayede de vatandaşların kaynaştığını ve tecrübelerini paylaştığını kaydetti.
Maden İş Sendikası Mali Sekreteri Reşat Aydın da, Maden-İş Sendikası olarak her zaman işçilerin destekçisi olduklarını söyledi. Aydın, geçen yıl ağustos ayına kadar dışarıdan yüksek KPSS puanı ile kişilerin geldiğini bu durum karşısında da yöre insanının mağdur olduğunu belirterek; 'Bu durum bizi çok sıkıntıya sokuyordu. Gerek yöre insanının istimlak mağduru olması gerek askerlik puanı ile gelenler mağdur olabiliyordu. Biz bu konuyu siyasilerle görüştük, sıkı takipçisi olduk' dedi.
Aydın, ağustos ayında bu yasanın değiştiğini ifade etti.
Tavşanlı İşçi Derneği Başkanı Mehmet Ceylan ise, bütün sosyal aktivitelerde işçilerin yanında olacaklarını söyledi. Peygamber Efendimizin (SAV) bir sahabenin çalışmaktan dolayı elinde oluşan yarayı gördüğünde bu ele cehennem ataşe değmeyeceğini söylediğini anlatan Ceylan, yapılan işin hakkının verilmesini istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com