Göbel kardeş köyümüz, dostluğumuz ebedi sürecek

Göbel kardeş köyümüz, dostluğumuz ebedi sürecek
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Göbel Köyü kavşağında gelin ile damadın dövüldüğü iddia edilen olayla ilgili konuşan Tepecik Belediye Başkanı Adnan Korkmaz, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Göbel Köyü kavşağında gelin ile damadın dövüldüğü iddia edilen olayla ilgili konuşan Tepecik Belediye Başkanı Adnan Korkmaz, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Tepecik yolundan her gün yüzlerce aracın geçtiğini ve kimsenin burnunun kanamadığını kaydeden Korkmaz, Göbel köyü ile ebedi dostlukları olduğunu söyledi. Başkan Korkmaz, “Göbel bize en yakın olan kardeş köyümüz. Kendileriyle dostluklarımız ebedi sürecek. Her iki tarafın gençlerinin agresif olmasından dolayı arada bu olaylar yaşanıyor. Ancak bir süre sonra olaylar tatlıya bağlanır. Yakın köy olarak hep kardeşiz, akrabalarımız ve arkadaşlarımız var. Ayrıca Emet ve Hisarcık ilçeleri ile Tavşanlı'ya bağlı civardaki köylüler bu yoldan geçiyor. Göbel Kaplıcaları'na her gün yüzlerce insan bu yolu kullanıyor. Bugüne kadar kimseye bir zarar vermedik. Önceki gece meydana gelen olaydan dolayı oldukça üzüldük. İnşallah bundan böyle bu gibi hadiselerle karşılaşmayız.” diye konuştu.
Göbel köyünde önceki gece düğün töreninin ardından gelin ile damadı takılar için dövdükleri iddia edilen B.S. (32), H.K. (29), A.K. (29), M.D. (31), İ.E. (27) ve Ö.F.F. (29) ise suçlamaları reddetti. Olayın gasp ya da takı için olmadığını ayrıca gelini dövmek bir yana görmediklerini iddia eden Atıf K., iki köyün gençleri arasında zaman zaman kavga olaylarının yaşandığını, ancak gasp ve geline tokat atma olayının söz konusu olmadığını belirtti. Atıf K. olay günü yaşananları da kendi ifadesiyle şöyle anlattı:
“Olay günü tekel bayiinin yanında iki araç geldi. Biz beldemizdeki düğünde biraz alkol almıştık. Tekel bayiinin yanına geldiğimizde park eden iki araçtan biri 06 plakalı olunca kim olduklarını sorduk. Araçtakiler bize tersler mahiyette cevap verdi. Biz alışverişi yaptıktan sonra Ovacık'a balık tutmak üzere yola çıktık. Bu arada 06 plakalı araç farklı istikamete, sonradan damat olduğunu öğrendiğimiz 43 plakalı araç Göbel Köyü'ne doğru devam etti. Yolda aracı sollamak istediysek de araç bize yol vermedi. Hatta Göbel köy girişinde şarampole yuvarlanma tehlikesi atlattık. Köy içine girdiğimizde bizim yolumuzu kestiler. Bizde kendimizi savunmak için aramızda kavga çıktı. Kavgada hem bizde hem de karşı tarafta darp var. Kafama biri odun parçası attı. Biz araçta 6 arkadaş, bin 100 nüfuslu Göbel Köyü'ne kavga etmeye gider miyiz?”
Anadolu Kültürü'nde 'bayana el kalkmaz' diyen Ömer Faruk Fidan ise 'Bizler bu toprakların insanıyız. Oturduğumuz belde 3-5 bin nüfusu olan bir yer. Eğer gasp ya da hırsızlık yaparsak insanların yüzüne bakamayız. Bizi üzen olayın basına gasp şeklinde yansıması. Olayda esas mağdurun bizler olduğunu düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com