GÖÇ VERİYORUZ!

GÖÇ VERİYORUZ!
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Kütahya'nın, en fazla göç veren iller sıralamasında ikinci durumda bulunduğunu bildirdi.

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Kütahya'nın, en fazla göç veren iller sıralamasında ikinci durumda bulunduğunu bildirdi.
     Gediz Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek oda yöneticileriyle görüşen Işık, burada yaptığı açıklamada, ülke genelindeki tüm sorunları ortaya koyarak çözüm yollarını aramak üzere çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Kütahya'da ağırlıklı olarak yol ve ekonomik sorunlar üzerinde durduklarını belirten Işık, şöyle konuştu:
     ''Kütahya, en fazla göç veren iller sıralamasında ikinci durumda bulunuyor. Diğer taraftan tarımsal destekler Kütahya için büyük önem arz ediyor. Kütahya'da tarım ekonomisi, il ekonomisi oranının hala yüzde 40'ını oluşturuyor. Bunun bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca yenilenebilir enerji hususunda Kütahya'da yapılacak çalışmalara hız verilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.''
     Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Dönmez de tüccar ve sanayici olarak Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanununun bir an önce çıkarılmasını beklediklerini anlattı.
     Ziyarette, MHP Kütahya İl Başkanı Kamil Konya ve Gediz İlçe Başkanı Yücel Apaydın da hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com