Göçebe eğitim sona eriyor

Göçebe eğitim sona eriyor
Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, 5 büyüklüğündeki 17 Şubat depreminde hasar gördüğü için boşaltılan ve öğrencileri başka okullara gönderilen Osmanbey İlköğretim Okulu ile İmam Hatip Lisesinde Milli Eğitim Bakanlığı'nca 5 ay önce başlayan gü

Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, 5 büyüklüğündeki 17 Şubat depreminde hasar gördüğü için boşaltılan ve öğrencileri başka okullara gönderilen Osmanbey İlköğretim Okulu ile İmam Hatip Lisesinde Milli Eğitim Bakanlığı'nca 5 ay önce başlayan güçlendirme çalışmalarında sona yaklaşıldığını bildirdi.
Şirikçi hafta sonunda tamamlanması planlanan güçlendirme çalışmalarının ardından Osmanbey İlköğretim ile İmam Hatip Lisesi'nde okuyan öğrencilerin 4 Ocak 2010 tarihinden itibaren eski okullarına dönebileceklerini bildirdi. Şirikçi, güçlendirme çalışmaları dolayısıyla boşaltılan Osmanbey İlköğretim öğrencilerinin bir kısmının Gülizar Eren, bir kısmının da Cumhuriyet Lisesinde, İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin de 4 Eylül İlköğretim Okulu'nda sürdürdükleri göçebe eğitimin sona ereceğini kaydetti. Her iki eğitim yuvasında tam beş aydır süren güçlendirme çalışmalarının tamamlanması sayıları 2 bin 300'ü bulan öğrencilerle velilerini sevindirdi. Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, güçlendirme çalışmalarının 90 gün gecikmesinden dolayı öğrencilerle velilerden özür diledi, gecikmenin müteahhitten kaynaklandığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com