Göçük altında kalan işçi yaralandı

Göçük altında kalan işçi yaralandı
Kütahya'da, kanalizasyon çalışması sırasında göçük altında kalan işçi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Okmeydanı Mahallesi Radar Caddesi'nde, depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılarak yeniden yapılan Adnan Menderes İlköğretim Okulu inşaatının kanalizasyon drenaj çalışması sırasında kazılan kanala giren Bitlis nüfusuna kayıtlı Resul Çiçek'in (39) üzerine, kanalın yan tarafındaki toprak kaydı.
     Müteahhit firmanın diğer işçileri, toprak altında kalan Çiçek'i kurtarmak için kovalar ve iş makineleriyle toprağın bir kısmını aldıktan sonra olay yerine itfaiye ve sivil savunma ekipleri geldi.
     İşçiler ve ekipler, kafası dışında tüm vücudu toprak altında kalan Çiçek'in çevresindeki toprağı boşaltarak, işçiyi kurtardı.
     Yaklaşık iki saatte üzerindeki toprak alınarak göçükten çıkarılan işçi, 112 Acil Servis ambulansıyla Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesine kaldırıldı.
     Depreme dayanıklı olmadığı için tahliye edilerek 680 öğrencisi geçici süreyle Şair Şeyhi ve Milli Egemenlik ilköğretim okullarına nakledilen Adnan Menderes İlköğretim Okulu, 4 katta 24 derslikli olarak 1300 metrekare alanda inşa edilmişti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com