Göğüs Büyütücü Kullanmayın!

Göğüs Büyütücü Kullanmayın!
Başbakanlık göğüs büyütücü cinsel performans artırıcı gibi ilaçlara karşı uyardı..

İnternette birçok reklamı bulunan 'göğüs büyütücü', 'cinsel performans artırıcı', 'sigara bıraktırcı' gibi takviye edici gıda ürünlerinin hepsinin kaçak olduğu ortaya çıktı.

Başbakanlığa müracaat ederek, internette satılan göğüs büyütücü ürünlerin Tarım ve Köyişleri Bakanlığının kontrolünden geçip geçmediğini soran vatandaşa şu yanıt geldi:

"KESİNLİKLE KULLANMAYIN"
“Takviye edici gıda adı altında hiçbir ürünün üretim ya da ithalatına izin verilmiyor. Kesinlikle kullanmayın.” Bakanlık, piyasada bu etkilere sahip olduğu iddia edilen reklamı da mevzuata aykırı olan ürünlerin genellikle şu şekillerde satışa sunulduğunu açıkladı:

SAHTE EVRAK KULLANIYORLAR
İthalat ya da üretim izni olmadığı halde Bakanlık’tan izinli olduklarını ilan ediyorlar,
Başka firmalara ait ithalat yada üretim izni tarih ve sayılarını kendi ürünlerine aitmiş gibi gösteriyorlar,
Bakanlıktan insanların günlük tükettikleri gıdalara ek olarak takviye edici gıda niteliğinde verilen ithal ve üretim izinlerini beyan ve taahhüt ettiklerinin dışında etiket, ambalaj ve reklamlarla satışa sunuyorlar.

Reklamlarını şikâyet edin
Bakanlık ayrıcı şu uyarıyı yaptı: "Yapılan reklam ve tanıtım radyo, televizyon ya da yazılı basında yer alıyor ise Bakanlığımızın yanı sıra Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ na ve radyo televizyon reklamları için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na başvurmanız durumunda mevzuat kapsamında bu kurumların da yaptırım uygulaması sağlanmış olacaktır. Bakanlığımız tarafından yukarıdaki hususların düzeltilmesi, sorumlular hakkında yasal işlem uygulanması için hali hazırda yürütülen denetimlerimize ek olarak kapsamlı bir çalışma başlatılmıştır."

 

Radikal

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com