Gökçek AKP Genel Başkan adayı!

Gökçek AKP Genel Başkan adayı!
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek AKP Genel Başkan aday adayı!
2014 yerel seçimleri yaklaşırken AKP'de rantın başına kim geçecek tartışmaları alevlendi. Hazineye en çok borcu olan belediyeler listesinin başında Ankara Büyükşehir Belediyesi geliyor. AKP'li belediyelerin hazineye olan borçları kabarık. Diğer bir konuda AKP'li belediyelerde dönen yolsuzluklar. Özel Yetkili Mahkemeleri'nde buyüzden kapatıldığı iddia ediliyor. Zaten muhalefetin elinde olan belediyelerin en küçük yanlışında savcılar enselerinde. Ancak AKP'li belediyelere dokunamıyorlar. Dokunmaya çalışan savcılara AKP'li bakanların ayar verdiği söyleniyor.
 
AKP'de aday olma yarışı!
 
AKP'de bir belediyenin başkanı olabilmek için Erdoğan'a iyi gözükmeneniz lazım. Bu belediye büyükşehirse tam anlamıyla Erdoğancı olmanız gerekiyor. Biat ilk şart yani.
 
Usta gazeteci, Halk Haber Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün'ün çok güzel bir analizi var. Aygün, Melih Gökçek'in son zamanlardaki çabalarına değinerek "Belediye başkanlığına yeniden aday gösterilmeyeceğini anladığı için "Olmadığı kadar Erdoğan'cı görünerek koltuğunda kalmaya çalışan" Gökçek AKP Genel Başkanlığı'na aday adayıdır. Gökçek'e Erdoğan'dan sonra AKP Genel Başkanlığı çok yakışacaktır." (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com