Gökçek: CHP'nin Gelecek Genel Başkanını Açıklıyorum

Gökçek: CHP'nin Gelecek Genel Başkanını Açıklıyorum
Melih Gökçek, Twitter'da yazdığı mesajda, 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin ardından CHP'de yeni bir genel başkan adayının ortaya çıkacağı iddiasında bulundu.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da 40 bin takipçiye ulaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “kırdığı rekoru” kutlamak için 50 takipçisini pazar günü önce öğle yemeğine, ardından da Ankaragücü-Galatasaray karşılaşmasına götüreceğini bildirdi.

Neredeyse her gün Twitter'da Ankaralılarla sohbet eden ve hatta bunun için kimi zaman eleştirilen Gökçek, gece saat 01.00 sıralarında takipçi sayısının 40 bini aştığını duyurdu. Gökçek'in, “Arkadaşlar bu akşam gerçekten birlikte bir rekora daha imza attık. Followers (takipçi) sayımız 40 bini geçti. Teşekkürler. Bu geceyi süsleyelim” dedi.

Bunun üzerine 13 Mart Pazar günü 19 Mayıs Stadı'nda Ankaragücü-Galatasaray karşılaşmasının olduğunu belirten Gökçek, “25 erkek, 25 bayan arkadaşla önce öğle yemeği yiyerek, saat 15.00'deki maça beraber gideceğiz” diyerek, Özel Kalem Müdürlüğü'nün telefon numarasını verdi.

Gökçek, arayacak ilk 50 kişinin listeye ekleneceğini bildirdi.

ERKEK TAKİPÇİLER, TELEFONLARI KİLİTLEDİ

Bazı takipçilerinin, “statta nereye oturacağız?” yönündeki sorularına ise Gökçek, “Benim yerim belli. Onu Gençlik Spor Genel Müdürlüğü belirliyor ama sizinki VIP” karşılığını verdi.

Gökçek'in sürprizi üzerine özellikle erkek takipçileri, telefon hattının kilitlenmesine neden oldu. Bir süre sonra erkekler için ayırdığı kontenjanın dolduğunu açıklayan Gökçek, kadın takipçilerinden telefon beklediklerini bildirdi.

Konuya ilişkin AA muhabirine de açıklama yapan Melih Gökçek, 54 erkek ve 25 kadının isimlerini yazdırdığını belirterek, “Erkeklerin ilgisi çok daha yoğun oldu. Sayıyı 25 olarak belirlemiştik ama bir formül bulacağız artık. Mümkün oldukça yeni kişiler olmak kaydıyla daha çok insanı davet edeceğiz” dedi.

GÖKÇEK'TEN CHP İLE İLGİLİ YENİ İDDİA

Bu arada kendisini her ortamda “CHP Uzmanı” olarak tanımlayan Melih Gökçek, Twitter'da yazdığı mesajda, 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin ardından CHP'de yeni bir genel başkan adayının ortaya çıkacağı iddiasında bulundu.

Söz konusu kişinin adını 10 Mart günü Twitter'da açıklayacağını ifade eden Gökçek, şunları kaydetti:

“Seçimden 3-4 ay sonra KK'nın (Kemel Kılıçdaroğlu) yerine gelecek adayı bu akşam açıklıyorum. Baronların 75 yaşındaki adayı Yılmaz Büyükerşen ve Gürsel Tekin'in bu adaya güçleri yetecek mi? Sizce bu isim kim? CHP'lilerin tahmini önemli. Benim iddiamı seçimden sonra CHP'li delegeler ispat edecek. Bu siyasi bir bilgi ve yorum. Bazı hususlar siyasi tahlil ve ufuk ister. KK seçimden sonra gidecek. Benimki iddia. Bekleyin göreceğiz. İddiaya varım.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com