Gökçek herkesi dinliyor mu?

Gökçek herkesi dinliyor mu?
'Gökçek'in dinleme minibüsleri var'

Emniyet'in ortadan kaybolan 6 ortam dinleme minibüsünden ikisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in elinde olduğu iddia ediliyor.

Yurt Gazatesi'nin haberine göre Emniyet Müdürlüğü'nün ithal ettiği 11 dinleme minibüsünden 6 tanesi ortadan kayboldu. Kaybolan minibüslerden ikisinin Melih Gökçek tarfından korsan olarak dinleme yaptığı öne sürülüyor.  

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, yaptığı basın toplantısında Gökçek'in birçok kişiyi bu minibüslerle dinlediğini ve bu sayede şantaj yaptığını söyledi. Özbolat bu iddianı geçtiğimiz Nisan ayında yapılan Böcek Komisyonu'nda eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Aslan tarafından da dile getirildiğini ancak isim verilmediğini ifade etti.

İddialara göre Gökçek bu minibüsler sayesinde yasadışı ve korsan birçok dinleme yapıyor, bu dinlemeler sayesinde hazırladığı kasetlerle AKP içi ilişkilerde hatta Erdoğan'a karşı bile kullanıyor. Durdu Özbolat bu dinlemelerin AKP'nin kapatma davası sırasında Anayasa Yüksek Mahkemesi üyesi Osman Paksüt'e karşı da kullanıldığını öne sürüyor. Bu durumu birçok AKP'li de biliyor ancak Gökçek'in elindeki kasetler herkesi susturuyor.

Konu hakkında bir soru önergesi veren CHP Milletvekili Durdu Özbolat, Başbakan'ın yanıtlaması istemiyle minibüslerin akıbetini ve dinlemeleri TBMM'ye taşıdı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com