Gökçek ODTÜ'ye otobüs seferlerini durdurdu!

Gökçek ODTÜ'ye otobüs seferlerini durdurdu!
Eylem yapanları durdurmak için her yolu deniyor

Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ'de yaptığı usulsüzlüğü protesto eden gençleri yıldırmak için her yolu deniyor. Önce ODTÜ kampüsüne polis yığıp gaz bombaları yağdıran Gökçek pes etmeyen gençleri bu sefer de kampüse giden otobüsleri kaldırarak durdurmaya çalışıyor.

Gece boyu ses ve gaz bombaları ile müdahale eden polislere karşı bir otobüsle barikat kuran öğrencileri bahane eden Gökçek otobüslere zarar verildiği bahanesiyle kampüs içine öğrenci taşıyan seferleri durdurdu. Birçok öğrencinin derslere gitmek için kullandığı EGO otobüslerini durduran yetkililer öğrencileri de mağdur etti.

EGO yetkililerişu açıklamayı yaptı:

“Otobüslerimizden biri eylemler sırasında, gaz kabloları kesilerek patlamaya hazır bir bomba haline getirilmiştir. Bir başka aracımız gasp edilerek, tahrip edilmiştir. Hem içinde taşıdığımız vatandaşlarımızın, hem de şoförlerimizin can güvenliği için maalesef bu zor kararı almak zorunda kaldık. ODTÜ yönetimi gerekli önlemleri alana kadar üniversitemize otobüs seferlerine ara vermek zorunda kaldık. Bu nedenle servislerimizden yararlanan tüm öğrenci, öğretim görevlisi ve personelimizden özür dileriz.” (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com