Gökçek yeniden Erbakancı oldu!

Gökçek yeniden Erbakancı oldu!
Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, Fatih Erbakan ile çok sayıda AKP'li bakan ve milletvekilinin katılımı beklenen Necmettin Erbakan'ı anma toplantısında gövde gösterisi yapacak.

AKP’de Erbakan Hoca sevgisi tavan yaptı. Eski “talebeleri”nin kurduğu AKP ile kendi partisi Saadet, ikinci ölüm yıldönümü haftası merhum Hoca’yı anma yarışına girdi. Türkiye ’nin birçok ilinde Erbakan Hoca’yı anma programları yapılacak ama en görkemlisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e “nasip” oldu. Gökçek, Saadet Partisi yönetimi ile arası “limoni” olan Hoca’nın oğlu Fatih Erbakan’ı ikna etti. Gökçek, Fatih Erbakan ile çok sayıda AKP'li bakan ve milletvekilinin katılımı beklenen Erbakan’ı anma toplantısında gövde gösterisi yapacak.

Melih Gökçek, Erbakan Vakfı Başkanı olan Hoca’nın oğlu Fatih Erbakan ile “Erbakan’ı Anma ve Anlama Gecesi” düzenliyor. 21 Şubat tarihinde Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak olan geceye Endonezya eski Cumhurbaşkanı Bacharuddin Yusuf Habibie de katılıyor. Gecede, “Mücahid” sinevizyonu ile birlikte Erbakan’ın manevi yönü, İslam ülkeleriyle ilişkileri anlatılacak. Melih Gökçek, “Siyaset ve Erbakan”, Fatih Erbakan ise “Milli Görüş ve Erbakan” başlıklı birer konuşma yapacak. Toplantı, Ankara’nın çeşitli bölgelerindeki bilboardlarla duyuruldu. Geceye, AKP'li bakan ve milletvekillerinin de katılacağı öğrenildi.

Fatih Erbakan’ın, Saadet Partisi’nin “gölge lideri” olarak lanse edilen Oğuzhan Asiltürk ile ilişkisinin kötü olduğu biliniyor. Hoca’nın ölümünden sonra “ailevi” sorunlar yaşayan Erbakan’ın çocuklarıyla Başbakan Erdoğan ve bazı AKP kurmayları yakından ilgilenmişti.  (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com