Gökçek'in bir yalanı daha ortaya çıktı!

Gökçek'in bir yalanı daha ortaya çıktı!
ODTÜ'de binlerce ağacı kesen Melih Gökçek'in 1788 adet ağacın nakledildiği iddiası Orman Bakanlığı tarafından yalanlandı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Gökçek'in kendilerinden ağaçları kesmekle ilgili herhangi bir izin almadığını açıkladı.

Halkın tüm çabalarına rağmen ODTÜ’den geçen yol için binlerce ağaç bir gecede kesilmiş ve yol ODTÜ'den geçmişti. Doğa dostu insanların tepkisi karşısında Gökçek, "bir kısım ağacı naklettik, bir kısmının nakli mümkün olmadığından kesildi, kesilen ağaçlar için de Ankara Orman Bölge Müdürlüğü'nden izin aldık" şeklinde konuşmuştu.

Bilgi edinme hakkı çerçevesinde konuyu Orman Bakanlığı'na soran avukat Zühal Dönmez ise bakanlıktan farklı bir yanıt aldı. Çevre ve Orman Bakanlığı yaptığı açıklamada şunları kaydetti,

"11/10/2013 tarihinde Bakanlığımız oluru ile ağaçların taşınması kaydıyla (623 ağaç için) Ankara Büyükşehir Belediyesine izin verildi. Bu ağaçların 597 adetinin taşındığını biz de kamuoyuna yapılan açıklamalardan öğrendik.

1788 adet nakli mümkün olmayan ağaç tesbitimiz yoktur, bu rakam afaki bir rakam olup belediyenin bizden böyle bir talebi de olmamıştır. Sonuç olarak kesilen veya kesilecek ağaç tesbitimiz olmadığı, belediyenin de buna ilişkin talebi bulunmadığından herhangi bir işlem yapmadık"(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com