Gökçek’in ucubesi yıkılıyor

Gökçek’in ucubesi yıkılıyor
8 yıldır Ankara’nın göbeğinde yer alan ve Ankaralıların ne olduğunu bir türlü anlayamadığı demir kafes yıkılıyor.


2005 yılında yapımına başlanan ve “Ankara’nın en gözde mekanı olacak” diye tanıtılan demir ucubenin yıkımı tüm hızıyla devam ediyor. Başkentin silüetini bozduğu için de sıkça eleştirilen demir kafesin ihalesini alan ve AKP’ye yakınlığıyla bilinen YDA Grup, kule iş merkezi yapmak planıyla hummalı bir çalışmaya girdi. Kaynak yetersizliği yüzünden yapımı durdurulan yapı için bu güne kadar 71 milyon 506 bin 157 TL harcanırken, demir kafes sökülme kararının ardından yaklaşık 3,5 milyon liraya hurda bedeliyle satıldı.

GÖKÇEK BU NE?
Ankara’nın merkezi Eskişehir yolunda bulunan ucube yıllardır atıl durumdaydı. Kullanılmayan demir yığını kimi zaman dev reklam panosu olarak kullanıldı.
Ankaralıların ne olduğunu bir türlü anlayamadığı demir yığınına, CHP Gençlik Kolları da ilginç bir pankart asmıştı:GÖKÇEK MANTIĞI
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın da Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’i eleştirerek,  “Bu proje ile kar ettik diye açıklama yapabilmek ancak Melih Gökçek’in mantığına sığar.” dedi.
 
Konuyla ilgili Sozcu.com.tr’nin sorularını yanıtlayan Günaydın, 2007-2013 yılları arasında son on yıllık bütçesi 45 milyar lirayı bulan bir büyükşehir belediyesi, 6 yılda o bölgeye 100 milyon civarında bir para harcadı. Alan işgal edildi. Yapılan da daha sonra da yıkıldı. Burada “kar ettik diye” açıklama yapabilmek ancak Melih Gökçek’in mantığına sığar. Zaten şehir merkezindeki arsa enflasyona ve diğer gelişmelere bağlı olarak bir değer kazanır. Bu da Gökçek’le bağımsız olmuş bir iştir. Ankara’nın kaybettiği 6 yıl ve kaybettiği 100 milyon liraya yakın para vardır.
Demir kafesten kalanlar şöyle:(SBK)

Sözcü


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com