Gökçek’ten çirkin Tweet’ler!

Gökçek’ten çirkin Tweet’ler!
Ankara'daki su baskınları için evlerin üst katlarına çıkın diyen Gökçek, İzmir baskını için bakın neler dedi

İzmir’de iki gündür devam eden sağanak yağmur, şehrin alçak kesimlerde bazı evlere su basmasına neden oldu.

İzmirlilerin büyük tepki gösterdiği baskınlar, twitter’da da günün konusu oldu. İzmir ve CHP’nin İzmir belediye başkanları hakkında açıklamaları ile gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise İzmir’de sel haberleri ile ilgili attığı Twit’lerle tartışılan isim oldu. İzmir’den sel fotoğraflarından birini paylaşarak altına ‘Venedik pardon İzmir’ yazan Gökçek, bir diğer Tweet’inde de “CHP’liler İzmir’e gideceğinize Venedik’e gidin daha ucuza gelir” dedi.

Birçok Twitter kullanıcısı Gökçek’e tepki göstererek, Eylül 2009′da Ankara’da gerçekleşeceği öngörülen selle ile ilgili attığı twitleri hatırlattı. Daha önce vatandaşlara tatile çıkmalarını öneren Gökçek, Meteoroloji’den yapılan acil uyarıları hatırlatarak su baskını olacağını hisseden Ankaralıların üst katlardaki komşularına çıkmalarını tavsiye etmişti.

O dönem gelen yoğun tepkiler karşısında geri adım atmayan Gökçek, bu tarz bir baskının hiçbir belediyenin altından kalkamayacağını açıklamıştı.

İşte o döneme ait Gökçek’ten su baskınına karşı uyarılar…

-Özellikle bodrum katlarda oturan vatandaşlarımızın gerekli tedbirleri almalarını istirham ediyorum. Uykuda sele yakalanmamalarını ve bir tehlike seziyorlarsa üst katlarda oturan komşularında veya yüksek yerlerde oturan akrabalarında kalmalarını öneriyorum.

-Sel sularının gelmesinin umulacağı yerlere araçlarını park etmesinler. Olası sel tehlikesine tedbir olarak araçlarını yüksek yerlere park etsinler.

- Sonbahar olduğu için ağaç yaprakları ızgaraları tıkıyor. Biz sürekli temizliyoruz ama vatandaşlarımızın da dikkatli olması, ev işyerlerinin yakınında kapalı ızgara varsa, açmaya çalışmalarını, açamıyorlarsa ALO 153’ü aramalarını istirham ediyoruz.

-Elimizden geleni yapıyoruz ama böyle bir büyük afette, dünyanın hiçbir kentin alt yapısı altından kalkamaz. Başımızı kumdan kaldıralım. Bir asırda bir defa olması beklenen büyük bir yağış için alt yapı hazırlansa, yerin altında dereler yapmak gerekir. Bu maliyetin üstünden kimse gelemez.

-Dere yataklarının ıslahı kentsel dönüşüm projeleriyle mümkün. Ama Başta Çankaya Belediyesi olmak üzere bazı kesimler devamlı olarak mahkeme kararlarıyla bu projelerimizi durduruyor. Bu belediyeleri çalıştırmamaya dönük bir çabadır. Allah korusun, Dikmen Vadisinde bir sel felaketi olsa sorumlu belediye diyecekler ama aslında sorumlu, buna engel olanlardır. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com