Gökçek'ten Tavanı Akan Metro İçin Dahiyane Çözüm

Gökçek'ten Tavanı Akan Metro İçin Dahiyane Çözüm
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin su baskınlarına karşı aldığı 'etkili' önlem, görenleri şaşkına çevirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin su baskınlarına karşı aldığı 'etkili' önlem, görenleri şaşkına çevirdi.
Yaklaşık bir haftadır Ankara’da aralıksız devam eden yağışlar alt geçitleri göle çevirirken, Ankara Metrosu’nu ve Ankaray’ı da vurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek “sinyalizasyon bakımı” yaptığını söyleyerek saatlerini geri çektiği metroda, şimdi de görenleri şaşkına çevirecek bir buluşa imza attı.

KOVALI ÖNLEM
Başkent metrosunun duraklarında, su baskınlarına karşı ‘kova’ önlemi alındı. Belediye tavanı akan metro istasyonlarına, kova ve ‘kaygan zemin’ uyarısı koyarak çözüm buldu.

metro500.jpg

“21. YÜZYILDA BAŞKENTE YAKIŞMIYOR”
Başkentliler metronun bu durumundan şikayetçi olurken, tepkilerini “21. yüzyılda, Türkiye’nin başkentine yakışmayan bir görüntü; oraya buraya oyuncak, çalışmayan saat yapacağına önce ulaşımı düzeltsin. Metro duraklarında tepemizden ne olduğu belli olmayan sular damlıyor” diyerek gösterdi.

“KUM TORBASI İLE ÇÖZÜM”
Ankara metrosunda daha önce de tavanı akan metro durakları için kum torbaları ile önlem alınmıştı. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da duruma tepki göstererek, “Burası Başkent Ankara… Tavanı akan metro durağını su basmasın diye kum torbalarıyla önlem alan bir belediyesi var! ” demişti. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com