Gökdeniz F.Bahçe'de mi oynadı ?

Gökdeniz F.Bahçe'de mi oynadı ?
İddianamenin 22. sayfasında bulunan şu detay ise Fenerbahçe camiasını yakından ilgilendiriyor.

Türk futbolunun geleceğini yakından ilgilendiren Şike Soruşturması'nda mahkemenin iddianameyi kabul etmesinin ardından iddianemedeki bazı detaylar göze çarpıyor.

İşte 22. sayfadaki Gökdeniz Karadeniz ve Aziz Yıldırım'ın yer aldığı bölüm:

Olgun Peker'in sahibi olduğu Refleks Menajerlik isimli Şirkette 07.04.2011 günü arama yapılmıştır.

Bahse konu ihbar İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının 2011/14858 sayılı soruşturmasına kayden işlem görmüştür. Yapılan arama sonucunda Gökdeniz Karadeniz'in 2004-2005 sezonu için Fenerbahçe Spor Kulübüne transferi ile ilgili olarak Olgun Peker ve Aziz Yıldırım arasında imzalanan bir transfer sözleşmesi, bir çok spor kulübünden Refleks Menajerlik isimli şirkete yapılan ödemeleri gösteren belgeler ile bazı futbolcuların imzaladığı senetler ele geçirilmiştir.

Bu arama sonucunda Olgun Peker'in yetkisiz olarak menajerlik faaliyeti yürüterek yüksek miktarlarda kazanç temin ettiği, futbolcu transferlerinde etkin olduğu, ayrıca Aziz Yıldırım ile ilişki içerisinde olduğu anlaşılmış, Gökdeniz Karadeniz'in Fenerbahçe takımında hiç oynamadığı buna rağmen Fenerbahçe Kulübü tarafından Olgun Peker'e bu sözleşmeyle bağlantılı olarak Gökdeniz Karadeniz transferi karşılığında 100.000 dolar ödeme yapıldığı tespit edilmiş, Aziz Yıldırım tarafından Olgun Peker'e sanki transfer çalışmalarında harcanmış gibi gösterilerek para aktarıldığı değerlendirilmiştir. Olaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 2011/14858 sırasına kayden yürütülen soruşturma evrakı görevsizlik kararı ekinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderilmiş ve evrak soruşturma dosyamızla birleştirilmiştir. (ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com