Gölet için pankart açtı

Gölet için pankart açtı
Kütahya Simav'ın meyve cenneti Yağmurlar köyü, sulama göleti yaptırmak için 6 yıl önce başlattığı mücadelesinin peşini bir türlü bırakmıyor.

Kütahya Simav'ın meyve cenneti Yağmurlar köyü, sulama göleti yaptırmak için 6 yıl önce başlattığı mücadelesinin peşini bir türlü bırakmıyor.
Köy Muhtarı Mahmut Turgut, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun 19 Nisan 2011 tarihinde Kütahya ziyaretini fırsat bilip derdini anlatmak için dev bir pankart yaptırdı. Pankartı Kütahya'da açtı. Ancak Bakan Eroğlu'nun dikkatini çekmeyi bir türlü başaramadı.
Haklı mücadelesinden yılmayan muhtar Mahmut Turgut, bu kez pankartı getirdiği köy konağının duvarına astı. Her Cuma günü de namaz çıkışı köylülerle birlikte pankartı ellerine alıp Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile Devlet Su İşleri (DSİ) Kütahya İl Müdürlüğüne seslenmeyi de ihmal etmiyor.
Amaçlarına ulaşıncaya kadar pankartı köy konağından indirmeyeceklerini ifade eden muhtar Turgut, “Yağmurlar Simav'ın meyve yönünden en zengin köyü. Kiraz ve vişne başta olmak üzere 85 bin civarında elma, armut, Japon eriği ve cevizden oluşan meyve ağaçlarımız mevcut. Yıllık rekoltemiz de 180 tondan aşağı düşmüyor. Kiraz ve vişne döneminde Simav'ın meyve borsası köyümüzde kuruluyor. Sulama göletimiz için her şey hazır. Gerekli etüdleri bile yapıldı. Göletimiz olsa meyve rekoltemiz iki veya en azından üç katına çıkacak. Köylünün cebine daha çok para girecek. Sıkıntılarımız bitecek. Ancak ne hikmetse çevremizde her yere yapılan sulama göleti hak ettiğimiz halde Yağmurlara yapılmıyor. Haklı mücadelemizi sürdüreceğiz. Gölet yapılıncaya kadar pankartı indirmeyeceğiz. Her Cuma günü de namaz çıkışı sesimizi Sayın Bakanımıza ve Kütahya DSİ Müdürümüze duyurmaya çalışacağız. Sesimizi elbette bir duyanın olacağını umut ediyoruz” dedi.
Köy halkı da muhtara bu konuda sonuna kadar destek vermeye devam edeceklerini bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com