Gönderilen polislerin yerine gelenler de cemaatçi!

Gönderilen polislerin yerine gelenler de cemaatçi!
Hükümet ile Cemaat arasındaki savaşın kodlarına dair en çarpıcı analiz.

Hakim ve Demokrat Yargı Eşbaşkanı Orhan Gazi Ertekin AKP ile cemaat arasında yargı ve emniyet teşkilatında süregiden savaşa dönük çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

ERDOĞAN'IN A PLANI CEMAATİN C PLANDIR!

Hükümetin ve Başbakan Erdoğan'ın bu mücadeleyi yürütebilecek bir politik akıl ve perspektife sahip olmadığını savunan Ertekin "hükümetin bu metotla cemaatle başa çıkamayacak" dedi.

"Erdoğan'ın A planı cemaatin C planıdır." diyen Ertekin, AKP'nin günü kurtarma politikaları karşısında cemaatin daha derin bir perspektife yaslandığını söyledi.

2500 POLİSİN YERİNE GELENLER DE CEMAATÇİ!

Ertekin'in en dikkat çeken iddiası ise görevden alınan ve yerlerine getirilen emniyet kadrolarına dönük oldu. Ertekin, hükümetin görevden aldığı 2500 polisin cemaatin A sınıf kadrosu olurken yerlerine getirilen polislerin yine cemaatçi olduğunu ve cemaatin B sınıf kadroları olduğunu iddia etti.

GÖREVDEN ALINANLAR A SINIF YERLERİNE GELENLER B SINIF CEMAATÇİ

Ahmet Hakan: Peki 2500 polisin görevden alınması da mı böyle?

Ertekin: Benim tahminim hem yargı hem emniyette görevden alınan 2500 kişiden sonra gelen 2500 polis de görevden alınacak.

Ahmet Hakan: Nasıl olur bu?

Ertekin: Çünkü göremiyor. Yararcı politik ilişkinin sonucu budur. Kaybedersiniz.

Ahmet Hakan: Nasıl yani? O 2500 polis cemaatçi ama onların yerine getirilen 2500 polis de mi cemaatçi mi?

Ertekin: Benim tahminim o. Yargıda ve emniyette Erdoğan'ın A planı cemaatin C planıdır. Yani Erdoğan sadece günü kurtarmaya çalışıyor. Sevk ettiği politika cemaatin B bile değil C politikası olarak devreye giriyor. Kendisi 2500 polisi görevden alırken yerine getirilen 2500 polis cemaatin B kadrosu. Yararcı politik ilişkinin kaçınılmaz sonucu budur
.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com