GÖNEN DEĞİŞİYOR

GÖNEN DEĞİŞİYOR
GÖNEN DEĞİŞİYOR

BALIKESİR - Balıkesir'in Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, göreve geldikleri günden bu yana Gönen'in çehresini değiştirdiklerini söyledi.
Kaynakların doğru kullanıldığında nelerin yapılabileceğini gösterdiklerini söyleyen Başkan Yakar, yaptıkları çok önemli hizmetler olduğunu, ancak bu hizmetlerin arkasına sığınmadıklarını belirtti. Yakar, “İşe, aslan yattığı yerden belli olur sözünden hareketle Fen İşleri Müdürlüğü’nün bulunduğu alandan başladık. Atıl durumdaki beton boru üretim tesisimizi hizmete açarak imalata başladık. Fen İşleri Müdürlüğü binamızı bina ve donanım olarak modern şekilde yeniden inşa ettik. Hizmet araçlarımızın ve iş makinelerimizin sayılarını çoğalttık, şantiyemize garaj yaptık. Burada hizmet üreten birimlerimizin çalışmalarını kolaylaştıracak yenilemeleri gerçekleştirdik. Kapalı Pazaryerini, çöp sahasını, yeni belediye binamızı, şehir parkı yenilemesi ve yeni kafeteryaların inşasını gerçekleştirdik. Denizkent’te sahil düzenlemesi, şebeke suyu, alt yapı, yol ve kanalizasyon çalışmalarını tamamladık. Kaplıcalarımızın borçlarını yapılandırarak iflastan kurtardık ve gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla kaplıca turizmi alanında yeniden söz sahibi durumuna getirdik. Tüm mahallelerimize çocuk oyun alanları ile birlikte semt spor alanları kazandırdık. Yine tüm okul bahçelerini çamurdan kurtardık. Öğrencilerimize ders aralarında hem oyun oynayabilecekleri hem de dinlenebilecekleri alanlar oluşturduk. Derslik sıkıntısı olan okullarımıza bu konuda destek olduk. Hayırseverlerimiz tarafından yapılmak istenen okulların inşa edilebilmesine gerekli düzenlemeleri ve destekleri somut bir şekilde ortaya koyduk" dedi.
Sağlık hizmetlerinden de bahseden Yakar, "ağlık konusunda vatandaşlarımızın sağlık evimizden ücretsiz hizmet almalarını sağladık. Çeşitli hastanelerle işbirliği yaparak ücretsiz muayeneler yaptırdık, ameliyat gerektiren hallerde ulaşımları ı sağladık. Doğalgazı ilçemize kazandırdık. Enerji nakil hatlarımızın bir kısmını yer altına aldırdık. Kalan bölümler için çalışmalarımız devam edecek. Belediye olarak çevre yolumuzu yaptık. İlçemiz ile Bandırma arasındaki duble yolun yapımını ısrarla istedik, köprü ve kavşakları da dahil çok şükür bugün bu yol da hizmette. Islah çalışmaları ile ilçemizin çehresini değiştirdik. Sosyal ve kültür belediyecilikte birçok faaliyet düzenledik. Konferans, seminer, tiyatro, konser, fuar, sergi bu etkinliklerden bazıları. Özelleştirme kapsamında bazı taşınmazlarımızı elimizden çıkardığımız gibi sosyal hayata kazandırmayı hedeflediğimiz koza binasının tapusunu belediyemize kazandırdık. Bunun yanında malzeme ocaklarının da ruhsatını belediyemize aldık. Belediye olarak bizler vatandaşlarımızın hayatlarına kolaylık sağlayacak daha yaşanabilir bir kent oluşturmanın derdiyle dertlendik. Bugün gelinen noktada olumlu anlamda konuşan ve konuşulan bir kent olmak beni çok mutlu ediyor. Şehir içinde alt yapı, kanalizasyon, kaldırım düzenlemesi ve yol yapım ve tamiratları aralıksız devam ediyor. Hayat sürdüğü müddetçe eksiklikler olacaktır ve bizler bu eksikleri giderme noktasında çözüm merkezi olmayı sürdüreceğiz. Şimdilerde 6 önemli gündemimiz var. Bilindiği üzere bunlar hastane, hayvan pazarı, otogar ve adliye sarayı, alışveriş merkezi ve Plevne Meydanı. Hepsi de sorunsuz devam ediyor. İnşallah yakın bir zamanda hepsini hizmete açacağız” diye konuştu.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com