Gönül Elçileri Projesi Malkara'da Tanıtıldı

Gönül Elçileri Projesi Malkara'da Tanıtıldı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, 2012 yılı Aralık ayında başlatılan gönül elçileri projesi Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinden sonra, Malkara’da da tanıtıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, 2012 yılı Aralık ayında başlatılan gönül elçileri projesi Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinden sonra, Malkara’da da tanıtıldı.
Gönül elçileri projesi tanıtım toplantısı Malkara Kültür Sarayı’nda gerçekleşti. Toplantıya Vali Ali Yerlikaya’nın eşi Hatice Nur Yerlikaya, Kaymakam Mahmut Halal ve eşi Nilüfer Halal, Belediye Başkanı Birol Kaya ve eşi Aysun Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Resul Darama, ilçe protokolü, muhtarlar ve eşleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaymakam Mahmut Halal, “Projenin, ülke genelinde olduğu gibi, ilimiz dolayısı ile ilçemizde de büyük bir heyecana neden olduğunun farkındayım. Geçmişten aldığımız güç ve enerjiyi sizlerle paylaşmak için buradayız. Toplumun mutluluğunun, ailenin mutluluğu ve ailenin huzurundan geçtiğini biliyoruz buna katkı sağlayacak bir proje olarak gördüğümüz bu çalışmada, hepimiz gönül elçisi olmaya hazırız” dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Resul Drama da yaptığı sunu da gönül elçiliği projesinin, insanları toplumsal bir sorumluluğa davet ettiğini söyledi.
Koruyucu ailelerden Esin Gönüldaş da, kendisinin bir koruyucu aile olduğunu, projenin kendisinde oluşturduğu etki ile önümüzdeki günlerde gönüllü aile de olacağını söyledi.
Toplantıda konuşan Vali Ali Yerlikaya’nın eşi Hatice Nur Yerlikaya da, toplum kalkınmasında gönül elçileri projesi ile ilgili bilgi vererek, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın başlattığı projenin, toplumda farkındalık oluşturmak için başlatıldı. Bu konuda da özellikle sahip olduğumuz zamanı toplumumuzdaki dezavantajlı gruplar için kullanmalıyız. Konu ile ilgili ilk toplantıyı, Şubat ayında il merkezinde gerçekleştirdik. Projemizi ilçelerimizde de tanıtma
Yerlikaya, “Toplum olarak bu hareketlere yabancı değiliz. İnancımız, kültürümüz yetime, öksüze, fakire, engelliye ve muhtaca el uzatmayı emretmekte. Hayırsever bir toplum olarak elimizi uzatıp, birilerine yalnız değilsiniz diyebilmek için ve bu mesajı sahiplerine ulaştırabilmek için, özellikle en önemlisi de bu projenin bizlere ihtiyaç duyulduğu için yola çıktık.”dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com