"Gönül Köprüsü" Öğrencileri Kütahya'da

"Gönül Köprüsü" Öğrencileri Kütahya'da
Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan "Gönül Köprüsü" projesi kapsamında, Edirne'li 200 öğrenci Kütahya'ya dün geldi. 5 gün sürecek ziyaretle öğrenciler çeşitli gezi ve etkinliklere katılarak Kütahya hakkında bilgi edine

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan 'Gönül Köprüsü' projesi kapsamında, Edirne'li 200 öğrenci Kütahya'ya dün geldi. 5 gün sürecek ziyaretle öğrenciler çeşitli gezi ve etkinliklere katılarak Kütahya hakkında bilgi edinecekler.
Edirne'li öğrenciler projenin ilk gününü Kütahya'da coşkuyla geçirirken, yeni tanıştıkları Kütahya'lı arkadaşlarıyla birlikte 13- 18 Temmuz tarihleri arasında ilde çeşitli gezi ve etkinliklere katılacaklardır. Program çerçevesinde, öğrenciler şehrin tarihi ve turistik yerlerine geziler yapacak.
Gönül Köprüsü projesi kapsamında, bu yıl 19 Haziran – 2 Ağustos tarihleri arasında Türkiye'nin 81 ilinden seçilen 20 bin öğrenci, yaşadıkları yerin dışındaki farklı illeri 5'er günlük sürelerle ziyaret edecek. “Gönül Köprüsü” projesi ile Türkiye'nin dört bir yanından çocukların farklı illeri ziyaret ederek, bir yandan Türkiye'nin doğal ve kültürel güzelliklerini keşfetmeleri, bir yandan da ömür boyu sürecek dostluklar kurmaları hedefleniyor.
Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler; “Gönül Köprüsü'nde, küçük yaştan itibaren çocuklarımızın zihinlerinde önyargılar oluşmasını engellemeyi ve kültürler arası köprüler kurmayı hedefliyoruz. Çocuklarımızın dar bir çevre içerisinde, kısıtlı bir sosyal algı ve hayal gücüyle yaşamaya mahkûm olmamaları, ilgi alanlarını, hayatlarını ve bakış açılarını unutulmaz anılarla zenginleştirmeleri için çalışıyoruz. Gelecekte ülkemizi uluslararası alanda başarıyla temsil edecek bireylerin ancak zengin bir kültürel birikimle yetişebileceğini düşünüyoruz. Biz bu projeyi çok seviyoruz ve önümüzdeki yıllarda da gönülden desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
2008 yılında başlayan proje kapsamında bu yıl tam 20 bin öğrenci gezilere katılıyor. Gönül Köprüsü'ne bu yıl da ilköğretim 7., 8. ve ortaöğretim 9., 10. ve 11. sınıflardan öğrenciler katılıyor. Bu yıl geçen yılardan farklı olarak programa yurt dışı gezileri de eklendiği açıklandı. Bu çerçevede öğrenciler 81 ilin yanı sıra Selanik'i de ziyaret etme fırsatı buldu. 17 Temmuz'da ise Ankara'lı öğrenciler KKTC'ye gidecekleri açıklandı. Yetkililer konuşmalarını şöyle sürdürdüler:
'Uzun mesafe yolculuklar için uçakla ulaşım yapılacak. Gezi süresince her otobüste, trende ve uçakta öğrencilere eşlik etmeleri amacıyla öğretmen ve okul yöneticileri bulunacak.
Öğretmenler, ağırlıklı olarak rehberlik, coğrafya ve tarih branşlarından seçildi. Bu gezinin 3 günü İl Milli Eğitim Müdürlükleri'nin plan ve programı doğrultusunda oluyor. Geri kalan 2 gün ise her öğrenciden sorumlu olan mihmandar aile tarafından programlanıyor.' şeklinde açıklamalarda bulundular. Engelli öğrencilerinde de gezilere katılabileceğini belirten yetkililer; “Gönül Köprüsü projesi kapsamında belirli bir kontenjan dahilinde engelli öğrenciler de turlara katılıyor. Böylelikle proje kapsamında engellilerle ilgili farkındalık yaratılması amaçlanıyor' dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com