Google’dan bir doodle daha

Google’dan bir doodle daha
Google önemli günlerde yaptığı doodle uygulamasına bir yenisini daha ekledi.

Ünlü yazar Franz Kafka  doğumgünü sebebiyle doodle oldu. Google’ın meşhur uygulaması önemli gün yada kişiler için özel olarak hazırlanıyor. Yazarın en bilinen eseri Dönüşüm’den esinlenerek oluşturulan tasarımda roman kahramanı Gregor Samsa’nın dev bir böceğe dönüşmesi  tasvir edilmiş.

Kafka’nın Doodle’a ilham veren ve  ilk olarak 1915’te yayımlanan eseri Dönüşüm’de  öykü Gregor Samsa’nın bir sabah kendini dev bir böceğe dönüşmüş bulmasıyla başlar ve hayatındaki değişiklikleri anlatarak devam eder.

FRANZ KAFKA KİMDİR?

Franz Kafka modern dünya edebiyat'ının ikonik ve özgün yazarlarından biridir. Temmuz 1883'te Prag’da dünyaya gelmiştir. Hukuk okumuş, boş zamanlarında yazmaya başlamıştır. Yazıları, ilk olarak Betrachtung, 1912 yılından itibaren yayımlanmaya başlamıştır. Kafka'nın duygusal deneyimleri ve ailesiyle olan ilişkileri eserlerinde özellikle günlük ve mektuplarında ifade bulmuştur.

Babaya Mektup'ta (Almanca: Brief an den Vater) Kafka'nın bakış açısından babasıyla olan ilişkisi gözükmektedir. Hayatta olduğu süre içerisinde 7 kitap yazmıştır, bunların yanında 3 tamamlanmamış roman ve bir çok mektup ve günlük bırakmıştır gerisinde. Kafka yakın arkadaşı Max Brod'dan öldüğünde tüm bu eserlerini yakmasını istemiştir. Max Brod'un Kafka'nın bu isteğini yerine getirmemesi sayesinde eserleri  günümüze kadar ulaşmıştır. (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com