Google'ın yeni nesil sürücüsüz otomobili

Google'ın yeni nesil sürücüsüz otomobili
Google, Toyota Prius’un ardından sürücüsüz test araçlarına bir yenisini ekledi: Lexus RX450h.

ABD’nin Nevada ve Florida eyaletlerinde test edilen ve sürücüsü 500 bin km yol kat eden Prius’un ardından, Google sürücüsüz araçlarını bir üst seviyeye çıkarma kararı aldı. Bu kapsamda modifiye edilen Lexus RX450h, karlı yollarda, onarım-bakım yapılan otoyollarda ve çok sayıda uyarı sinyalinin bulunduğu güzergahlarda test edilecek. Google mühendisleri, daha zorlu yollarda sınav verecek olan Lexus RX450h otomobilinin, benzin ve elektrikle çalışan hibrit bir otomobil olması sebebiyle çok iyi bir tercih olduğunu belirtti. Analistler ise dünyanın en büyük arama motoru olmasının yanı sıra, yazılım ve mobil cihaz sektöründeki yatırımlarıyla büyük paralar kazanan Google ’ın sürücüsüz otomobillerle ne amaçladığını tam olarak anlayabilmiş değil. Birçok uzman, Google’ın geleceğin teknolojilerine yatırım yaparak şimdiden öncü olmak istediğini ve kullanıcılarıyla bağını daha da güçlendirmek istediğini düşünüyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ ETME İSTASYONLARI

Google’ın elektrikli ulaşım araştırmaları biriminin başında bulunan Rolf Schreiber, geçtiğimiz ay San Antonio kentinde düzenlenen bir konferansta yaptığı açıklamada, Google kampüsüne çalışanların kullanması için 387 tane Birinci ve İkinci seviye elektrikli araç şarj cihazı yerleştirdiklerini söyledi. Schreiber, amaçlarının bu tür yatırımlarla Silikon Vadisi ’ndeki yetenekli ve çalışkan teknoloji uzmanlarının ilgisini çekmek olduğunu belirtti. Autobloggreen sitesinden John LeSage, Google’ın uzmanlaştığı birçok alanın ardından geleceğin ulaşım sistemlerini geliştirmeyi amaçlıyor olabileceğini belirtti ve mobil cihazlarla kullanılabilecek bir teknolojinin akıllı bir yatırım olabileceğini savundu.

EN İYİSİNİ AMAÇLIYORUZ

LeSage, sürücüsüz otomobil yatırımının Google’ın şirket politikasıyla da uyuştuğuna dikkat çekerek geçtiğimiz hafta şirketin blog sayfasında yayımlanan bir açıklamayı hatırlattı: “En iyi teknoloji, insanların hayatlarını daha güzel kılandır ve biz sürücüsüz otomobil projemizle kesinlikle en iyisini amaçlıyoruz. Gelişmiş bilgisayar bilimi kullanarak otomobil sürmeyi daha güvenli ve eğlenceli kılmaya çalışıyoruz.” (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Otomotiv sektöründe şok karar26 Şubat 2014 Çarşamba 10:14
 • Porsche'un ilk modeli ahırdan çıktı30 Ocak 2014 Perşembe 13:31
 • Otomotiv sektöründe bıçak kemiği kesti26 Ocak 2014 Pazar 14:28
 • Aracınız için daha az vergi ödemek ister misiniz?06 Ocak 2014 Pazartesi 08:41
 • Araç sahipleri dikkat!16 Aralık 2013 Pazartesi 17:15
 • LPG'ye rekor zam geldi03 Aralık 2013 Salı 09:40
 • İkinci el otomobil alacaklar dikkat!29 Kasım 2013 Cuma 23:23
 • Araç sahipleri dikkat07 Kasım 2013 Perşembe 20:41
 • İstanbul trafiğine bir tek bu araç çözüm olur07 Kasım 2013 Perşembe 15:35
 • Otomobil tutkunlarına müjde05 Kasım 2013 Salı 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com