Görevden alınan Deniz Feneri savcısı: Gider limon satarım!

Görevden alınan Deniz Feneri savcısı: Gider limon satarım!
Görevden alınan Deniz Feneri savcılarından Mehmet Tamöz, HSYK müfettişlerine hesap verdi.

Savcılar Nadi Türkarslan ve Abdulvahap Yaren ile birlikte dosyanın kendilerinden alındığını öğrenen Tamöz, bu olaydan kısa süre önce müfettişlere verdiği ifadede çarpıcı sözler sarfetti. Milliyet gazetesinden Türker Karapınar'ın haberine göre eski RTÜK Başkanı Zahid Akman ve Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman'ın şikayeti üzerine başlatılan soruşturma nedeniyle ifadesi alınan Tamöz, şöyle konuştu:

“Cumhuriyet savcıları cesur ve yürekli olmalıdır. Bürokraside yaranma duygusu ne kadar vahimse, yargı mensupları arasında yaranma duygusu ile yargı görevi yapılmasının, adaletin bittiği yer olduğu inancıyla hareket etmekteyim. Tarafımda var olan vatan, millet ve bayrak sevgisinin hiçbir zaman kaybolmayacağı bir gerçektir. Ancak cesaretimin kırılması veya kırdırılması, yüreğimin yaralanması her zaman için mümkündür.

Yargı bağımsızlığı ilkesi doğrultusunda, Cumhuriyet savcılarının hukuki görüşünü belirten iddianamelerden dolayı haklarında soruşturma yapılıp, hatta meslekten ihraca giden cezaların verilmesi sürecinin geride kaldığı ve ortadan kalktığı bir süreçte, sadece hukuki görüşümü belirtmem nedeniyle soruşturma yapılması üzüntü verici olduğu gibi düşündürücüdür. Adil yargılanma hakkımı kullanmam için, hakkımda soruşturma evrakının işlemden kaldırılması kararı verilmeyip, hakkımda kovuşturma yapılması için gereği takdir ve tasviplerinize arz olunur.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com