"Görevi Obama üstlenmeli"

"Görevi Obama üstlenmeli"
ABD’nin Suriye rejimini devirmeye yönelik çabalarda liderliği ele alması gerektiği savunularak Obama Yönetimi’ne bu yöndeki baskılar artırılıyor.

New York Times gazetesinin tanınmış köşe yazarı Richard Cohen, ABD’nin, Esad’ı devirmeye yönelik çabalarda liderliği üstlenmedikçe Esad’ın halkına karşın sınırsız güç kullanmaya devam edeceğini öne sürdü. Cohen, “Ne Suudiler, ne de Türklerin bu işi yapacak durumunda olmadığını” iddiasında bulundu.

Richard Cohen, bir yılı aşkın bir süre Washington’da en iyi beyinlerin Esad rejiminin düşmek üzere olduğunu söylediklerini ancak Esad’ın hala iktidarda olup halkını katletmeyi sürdürerek “Arap Birliği, Türkler ve AB’ye bile meydan okuduğu”nu savundu.

Mısır eski Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek gibi Esad’ın da düşeceği yönündeki “saf” inancının ne kadar yanlış olduğunun ortaya çıktığını da belirten Cohen, şu yorumu yaptı.

“Mübarek, kendi halkına karşı sınırsız gücü ya kullanmak istemedi yada da kullanamadı. Esad ise kullandı ve bunu yapmaya devam edecek ABD onu devirmek için liderliği üstlenmediği sürece. Çünkü görüldüğü ki ne Suudiler ne de Türkler bu işi yapacak durumda.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com