Görme engelli imam öldürüldü!

Görme engelli imam öldürüldü!
İngiltere'nin başkenti Londra'da, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Finsbury Park bölgesinin cami imamı bürosunda ölü bulundu...

Görme engelli olan imamın boğularak öldürüldüğü sanılıyor.

Londra'nın kuzeyinde Finsbury Park semtindeki iki camiden biri olan 'Muslim Welfare House'da görev yapan görme engelli imam Maimoun Zarzour (39), önceki gün sabah saatlerinde bürosunda ölü bulundu.

ŞÜPHELİ TESLİM OLDU

Olaydan kısa bir süre sonra Müslüman olduğu belirtilen bir kişinin polise giderek teslim olduğu ve cinayeti üstlendiği belirtildi. İslington polisi, cami cemaati tarafından bilinen şahsın, imam Zarzour'la görüşmek için daha önce randevu talebinde bulunduğunu açıkladı. The Guardian gazetesi, söz konusu caminin halen terör suçundan tutuklu bulunan radikal imam Abu Hamza yönetiminde olduğu yazdı. Fisnbury Park Cami proje müdürü Abdul Abdi, kısa bir süre önce bu göreve getirilen imam Zarzour'un, alçakgönüllü, oldukça mütevazi, halk tarafından sevilen ve saygı gören birisi olduğunu söyledi. Zarzour'un mesai saatlerinin dışında dahi çalışmaktan kaçınmadığını, kendisiyle görüşmek isteyenleri bürosunda kabul ettiğini belirten Abdi, olayın bir an önce aydınlatılmasını istedi. (DHA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com