Görme Engelli Öğrencilerden Fethi Yaşar'a Ziyaret

Görme Engelli Öğrencilerden Fethi Yaşar'a Ziyaret
Görme Engelliler Öğrenci Platformu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti

Görme Engelliler Öğrenci Platformu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti.
Yaklaşık üç yıldır internet ortamında oluşumlarını sürdüren engelli öğrenciler, çeşitli illerdeki örgütlenmelerini tamamladıklarını ve artık derneklerini kurma aşamasına geldiklerini belirterek, Yaşar’dan destek istediler. Engellilere yönelik önemli hizmetler yaptıklarını kaydeden Yaşar, “Biz engellilerimize hak ettikleri hizmeti vermek için çalışan bir belediyeyiz. Bizden yardım ve destek isteyen tüm engellilerimize imkanlarımız ölçüsünde sahip çıkma kararlılığındayız” dedi.
YAŞAR'DAN DESTEK SÖZÜ
Kuracakları dernek için destek isteyen öğrencilere yardımcı olacağı sözünü veren Yaşar, “Dernek kurmak ve örgütlü faaliyetlerde bulunmak zor işlerdir. Ancak kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın, yılmadan çalışmaya devam edin çünkü ancak örgütlü olarak sorunlarınızı çözebilirsiniz. Engelliler, eğitimde de zorluklar yaşıyor. Ancak önemli olan işe başlamaktır, gerisi daha kolay gelir. Bize düşen bir şey olursa elimizden geleni yaparız.” diye konuştu.
Belediye bünyesinde de görme engelli vatandaşların istihdam edildiğini ve onların da gayet başarılı olduklarını sözlerine ekleyen Yaşar, “Kendinize inandığınız takdirde her türlü zorluğu aşarsınız” dedi. Yaşar’ın daima engellilerin yanında olduğunu bildiklerini ve yardım taleplerinin geri çevrilmemesi nedeniyle duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, aynı duyarlılığı diğer yöneticilerden de beklediklerini ifade ettiler.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com