Görme engellilere bedava posta

Görme engellilere bedava posta
Görme engellilere özgü yazı içeren postalardan, ücret alınmayacak.

TBMM Bayındırlık-Ulaştırma Komisyonunda kabul edilen Posta Hizmetleri Kanunu Tasarısı ile görme engellilere özgü yazı içeren gönderiler, posta ücretinden muaf olacak.
 
Posta hizmeti, 2 kilograma kadar olan posta gönderilerinin, 20 kilograma kadar olan posta koli veya kargolarının, basılmış kağıtların, kabulü, toplanması, işlenmesi, sevki, dağıtımı ve teslimini kapsayacak.
 
5 YENİ DOKUNULMAZ

 
Tasarı ile PTT Genel Müdürü ve 4 Yönetim Kurulu üyesine de ‘’Dokunulmazlık zırhı’’ getiriliyor. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyelerinin, görevleri sebebiyle işledikleri suçlardan dolayı yargılanmaları, Ulaştırma Bakanının Bakanın iznine bağlı olacak.
 
Tasar, Posta ve Telgraf Teşkilatının yapılanması, faaliyet konuları ve hizmetlerinin yürütülmesini yeniden düzenliyor. Posta gönderileri kanunla yetkili kılınan merciler dışındaki kişilerce alıkonulamayacak, açılamayacak ve içeriği araştırılamayacak.
 
Kabulü yasak olan maddeleri postayla gönderenlerle posta hizmetlerinin gizliliği ve güvenliği hükümlerine aykırı hareket edenlere, gönderi ücretinin 500 katı para cezası uygulanacak. TCK’daki ''Haberleşmenin engellenmes ve gizliliği ihlal'' kapsamına giren suçların çalışanlarca işlenmesi halinde ise verilecek cezalar, 2 katına kadar arttırılacak. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com