"Görünce kanıma dokundu"

"Görünce kanıma dokundu"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çelengini kıran Mersinli çiftçi konuştu.

“Çelengi Başbakan’ın lafına yırttım. Gördüm sinirlendim. Kanıma dokundu. Bir Başbakan’a Gazi Mustafa Kemal ile İsmet İnönü’ye iki tane ayyaş demek yakışıyor mu? Yeter artık. İnsanları sevsin biraz. Atatürk’le hesaplaşmaktan vazgeçsin.”

Başbakan’ın çelengini kıran Mersinli çiftçi konuştu

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in eşi Nazmiye Demirel’in cenazesine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen çelenk, kendisini Mersinli bir çiftçi olarak tanıtan şahsın saldırısına uğradı. Olay, cenaze namazı için bekleyenlerin şaşkın bakışları altında gerçekleşti.

Isparta'nın İslamköy Şehriban Hatun Camii’nde kılınacak cenaze namazı öncesi yaşanan olayda, ‘Recep Tayyip Erdoğan. Başbakan’ yazılı çelengin Mersinli çiftçi tarafından önce kağıdı yırtıldı, ardından da yere atıldı. Başbakan'ın çelengine yapılan muameleye hiç kimsenin müdahalede bulunmaması dikkati çekti.

Çelengi kıran Mersinli çiftçi: Görünce kanıma dokundu

"ATATÜRK'LE HESAPLAŞMAKTAN VAZGEÇSİN"

Olayı neden yaptığını açıklayan Mersinli çiftçi, “Çelengi Başbakan'ın lafına yırttım. Gördüm sinirlendim. Kanıma dokundu. Bir Başbakan'a Gazi Mustafa Kemal ile İsmet İnönü’ye iki tane ayyaş demek yakışıyor mu? Demirel’in yeğeni benim ortağım. Burada kiraz işi yapmıştım, 2000 yılında. İki gündür de bu haberleri basından izliyorum. Yakışmıyor bir başbakana. Yeter artık. İnsanları sevsin biraz. Atatürk'le hesaplaşmaktan vazgeçsin.” dedi.

BAŞBAKAN'IN ÇELENGİNİ KIRAN ÇİTFÇİ GÖZALTINA ALINDI

Cenaze töreninde bir çiftçinin Başbakan Erdoğan'ın gönderdiği çelengi kırdığı iddia edildi. Çelengi kırdığı iddia edilen Mersinli çiftçi B.K., jandarma ekipleri tarafından, cumhuriyet savcısının talimatı üzerine gözaltına alındı.

Atabey İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülen B.K., hakkında 'mala zarar vermek' suçundan işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com