Görüntü Kirliliğine 5 Bin Tl Ceza

Görüntü Kirliliğine 5 Bin Tl Ceza
İzmit Belediyesi sınırları içinde görüntü kirliğine yol açacak, çevreyi kirleten tüm unsurların kaldırılması daha düzenli ve temiz bir İzmit için yoğun bir çalışma sürdürüyor

İzmit Belediyesi sınırları içinde görüntü kirliğine yol açacak, çevreyi kirleten tüm unsurların kaldırılması daha düzenli ve temiz bir İzmit için yoğun bir çalışma sürdürüyor. Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında görüntü kirliliğine neden olan afişler kaldırılarak, firmalara ceza kesiliyor.
Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Karabaş Mahallesi Şahabettin Bilgisu Caddesi’nde yeni boyanan elektrik trafosuna ve çevredeki birkaç binanın duvarına gelişi güzel yapıştırılan ve görüntü kirliliği oluşturan reklam afişlerini kaldırdı. Ekipler afiş üzerindeki bilgilerden görüntü kirliliği oluşturan kuruma ulaşarak, Kabahatler Kanunu’nun 42. maddesine istinaden 5 bin TL idari para cezası kesti. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri görüntü kirliliği ile mücadelelerinin devam edeceğini söyleyerek vatandaşları bu konuda duyarlı olmaları için uyardı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com