Görüntü Kirliliğine Vatandaş Tepkisi!

Görüntü Kirliliğine Vatandaş Tepkisi!
Kütahya Simav'da 17 Şubat 2009'daki 5 büyüklüğündeki depremde Cumhuriyet Meydanı'ndaki tarihi Nasuh Ağa Camiinin kubbe ve duvarlarında derin çatlaklar oluştu...

Kütahya Simav'da bir kişinin ölümü iki kişinin yaralanması, 36 konutun ağır hasar görmesine yol açan 17 Şubat 2009'daki 5 büyüklüğündeki depremde ilçenin en işlek yeri sayılan Cumhuriyet Meydanı'ndaki tarihi Nasuh Ağa Camiinin kubbe ve duvarlarında derin çatlaklar oluştu, zarar gören minarenin şerefesi de belediye ekiplerince yere indirildi.
Vakıflar Genel Müdürlüğü, bir buçuk yıllık sürecin ardından 150 yıllık ecdat yadigarı Nasuhoğlu Caminin görsel bir ziyafete dönüşmesi için depremde zarar gören kubbe ve duvarlarının aslına uygun bir biçimde onarım ve bakımıyla birlikte ön kısmına sonradan yapılan bölümlerinin de yıkılması için harekete geçti.
İhaleyi üstlenen firma caminin önündeki bölümü yıkınca sonradan yapıldığı anlaşılan minare ortada kaldı, görsel ziyafet bekleyen Simavlılar çirkin bir görüntüyle baş başa kaldı.
Çirkin görüntüye tepki gösteren Simavlılar ecdat yadigari 150 yıllık tarihi Nasuhağa Caminin minaresinin batı bölümüne alınması için Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Anıtlar Yüksek Kuruluna dilekçe gönderdi.
Simavlılar şimdi Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Anıtlar Yüksek Kurulundan gelecek cevabı merakla bekliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com