Görüşmelerde 5. oturum başladı

Görüşmelerde 5. oturum başladı
Memur konfederasyonları ile hükümet arasında, memurların 2012 ve 2013 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinin beşinci oturumu başladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndaki Reşat Moralı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen görüşmede, Kamu İşveren Heyeti’ne Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti’ne ise Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu başkanlık yapıyor.

Toplu sözleşme görüşmelerinin dördüncü oturumda, Kamu İşveren Heyeti 2012 yılı için memur maaşlarına yüzde 3+3, 2013 yılı için ise yüzde 2+3 zam yapılmasını teklif etmişti. Bir önceki oturumda Memur-Sen teklifini sunduğu için bugün yapılacak oturumda Türkiye Kamu-Sen ve KESK’in teklifleri alınacak. Tekliflerin müzakerelerine hafta sonuna kadar devam edilmesi planlanıyor.

Taraflar, 21 Mayıs’ta ise bir araya gelerek nihai görüşlerini açıklayacak. Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması halinde ise Hakem Kurulu süreci başlayacak ve sürecin 29 Mayıs tarihine kadar tamamlanması gerekecek. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com