“Görüşmeleri Erdoğan sızdırdı”

“Görüşmeleri Erdoğan sızdırdı”
CHP: Kamuoyunun hazırlanması için bizzat Başbakan’ın bilgisi dahilinde bir sızdırma olduğundan şüpheleniyoruz.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, CHP MYK Toplantısı’nın ardından basın toplantısı düzenledi. Koç’un gündeminde Başbakan Erdoğan ve yalancılık polemiği vardı. Başbakan Erdoğan’ın çelişkili sözlerinin yer aldığı görüntülerin internet sitelerinden kaldırıldığına dikkat çeken Koç, “Dünyada ilk defa bir Başbakan kendi konuşmasını yasaklıyor. Başbakan ‘Bana güvenin’ diyor. Bu millet nasıl güvenecek sana. Hacıyatmaz gibi Başbakan, bir o yana bir bu yana” dedi.

Gündemdeki konuların tartışılmasının ve konuşulmasının Hükümet tarafından istenmediğini savunan CHP’li Koç, “Konuşursan susturulursun, yazarsan işinden olursun, talimatla kovdurulursun. Bu bilgilerden AKP’den sadece 5 kişinin haberi var. Bunlar Başbakan’ın Danışmanı Yalçın Akdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Efkan Atabey bir de Başbakan’ın kendisi” ifadesini kullandı.

İMRALI SÜRECİ

‘Beraber yürüdük biz bu yollarda’ şarkısının Başbakan’ın marşı haline geldiğini söyleyen Koç, “‘Adalardan bir yar gelir bizlere’ şarkısı Başbakan’ın yeni şarkısı olur artık” şeklinde atıfta bulundu. İmralı sürecine açıklık getirilmesi gerektiğini belirten Koç, İmralı’dan gelen sözleri hatırlatarak şunları kaydetti:

“Şu sözler yenilir yutulur cinsten değil. ‘AKP’yi 10 yıldır ayakta tutan benim’, ‘AKP’ye iktidara altın tepside sunduk’, ‘Darbeyi ben önledim ben’, ‘Ben AKP’nin tam olarak olgunlaşması için bekledim’. Başbakan’ın kader ortağı bunları söylüyor. Eğer ki Başbakan hala konuşmayacağım diyorsa bunların doğru olduğunu dolaylı olarak kabul ediyor demektir.”

“Tarifeli tren seferi gibi kuryecilik kuruldu” diyen CHP’li Koç, “Sürekli mektuplar geliyor gidiyor. Tam bit hukuksuzluğun içine gömülmüş devlet yapısındayız” diye konuştu.

Tutanakların açıklanmasını isteyen Koç, “Kamuoyunun hazırlanması için bizzat Başbakan’ın bilgisi dahilinde bir sızdırma olduğundan şüpheleniyoruz” dedi.

Tutanakları kim sızdırdı? tartışmasının ‘kuşa bak politikası’ olduğunu ifade eden Koç, Başbakan’a seslenerek, “Çık mangal gibi yüreğin varsa konuş, kader ortağını yalnız bırakma, sözcülüğü oraya kaptırma” değerlendirmesinde bulundu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com