Görüşmenin planlı olduğu ortaya çıktı

Görüşmenin planlı olduğu ortaya çıktı
Kamuoyuna 'yol kesme' olarak yansıtılan BDP'li 9 milletvekili ile teröristlerin Şemdinli'de-ki buluşmasının planlı olduğu ortaya çıktı.
Karar, buluşmadan iki gün önce alındı. Güvenlik güçlerinin takibine yakalanmamak için görüşme KCK militanları tarafından organize edildi. Savcılık, vekillerle teröristlerin kucaklaşmasıyla sona eren olayla ilgili inceleme başlattı.
 
Barış ve Demokrasi Parti'li (BDP) 9 milletvekilinin Şemdinli'de teröristlerle kucaklaşması kamuoyunda tepkiyle karşılanırken, olayın ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.
 
İddiaya göre, aralarında Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak'ın da bulunduğu BDP'li milletvekilleri özellikle teröristlerle buluşmak için bölgeye gitti. Karar, buluşmadan iki gün önce alındı. Güvenlik güçlerinin takibinden kurtulmak için görüşmenin bütün safhaları KCK/PKK'lı militanlar tarafından organize edildi.
 
Güvenlik güçleri, terör örgütünün BDP'lilerle buluşup propaganda yapacağını değerlendirerek heyeti önce bölgeye sokmadı. Ancak milletvekillerinin itirazı ve Anayasa'daki seyahat özgürlüğüyle ilgili maddeleri hatırlatarak ısrar etmeleri üzerine izin verildi. Böylece vekillerle teröristlerin görüşmesi gerçekleşti. Van Cumhuriyet Başsavcılığı, buluşmanın 'yol kesme' eylemine benzemediğini belirterek olayla ilgili inceleme başlattı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com