Gösterilerde kanlı gece: 2 ölü

Gösterilerde kanlı gece: 2 ölü
İstanbul Kurtuluş Kulaksız Mahallesi'nde protesto eylemleri sırasında bir kişinin öldüğü öğrenildi.

Burak Karamanoğlu adlı mahalleli, bölge dışından geldiği iddia edilen kim olduğu belli olmayanların açtığı ateşte öldü. İki kişi de yaralandı.

Tunceli'de de bu gece çıkan olaylarda biber gazından etkilenen bir polis memuru kurtarılamayarak şehit oldu.

Tunceli Şehit PolisÖte yandan Burak Karamanoğlu'nun MHP sempatizanı olduğu söyleniyor. Başka bir bilgiye göre ise Kulaksız Mahallesi'nde çıkan kavganın AKP-MHP tartışmasından dolayı kaynaklandığı iddia ediliyor. Ülkü Ocağı ise yaptığı açıklamada olayla ilişkileri olmadığını belirtti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Olayın ardından İstanbul Valiliği internet sitesinden olayla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada: "Bu akşam saat 22.30 sularında Beyoğlu ilçesi, Kulaksız Dörtyol mevkii, Çeşme Durağı mıntıkasında iki gurup arasındaki sözlü sataşmaların daha sonra silah kullanılan bir kavgaya dönüşmesi sonucunda 1992 doğumlu Burak Can Karamanoğlu adlı genç hayatını yitirmiş, yine bu silahlı saldırı sonucu 1983 doğumlu Hüseyin Taşbaşı el ayasından, Ramazan Gün ise karın boşluğundan yaralanmış olup yaralıların hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Fail ya da faillerin yakalanması yönünde emniyet birimlerimiz tarafından çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülmektedir. Hayatını kaybeden Burak Can Karamanoğlu'na Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileklerimi paylaşıyor, yaralı yurttaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimle acil şifalar diliyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi. (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com