Göz bozuklukları çocukların hayatını etkiliyor!

Göz bozuklukları çocukların hayatını etkiliyor!
Uzmanlar, çocuklarda tedavi edilmeyen göz bozukluklarının; göz kayması ve şaşılık gibi hastalıklara yol açacağını söylüyor...

Uzmanlar, çocuklarda tedavi edilmeyen göz bozukluklarının; göz kayması, göz tembelliği ve şaşılık gibi hastalıklara yol açacağını söylüyor.
Uzmanlar, zamanında tespit edilip tedavi edilmeyen göz bozukluklarının; göz kayması, göz tembelliği ve şaşılık gibi hastalıklara sebep olabileceğini kaydetti. Göz bozukluklarının çocukların hayat boyu az görmelerine sebep olacağını belirten uzmanlar, bu durumun çocukların derslerinde, spor aktivitelerinde ve hayatlarının birçok alanında başarısız olmalarına yol açabileceğini dile getirdi.

GÖZ MUAYENESİNİ AKSATMAYIN
Çocukların şikayetleri olmasa bile göz muayenelerinin düzenli olarak yapılması gerektiğinin altını çizen Mulun, bunun için bebeklerde 6. ay, çocuklarda ise 3 yaşın en ideal dönem olduğunu kaydetti.
Uzmanlar, 'Teşhis ve tedavide geç kalınarak çocukların hayatları karartılmamalı. Siyah görünmesi gereken göz bebeklerinde beyaz leke, ailede göz tembelliği ve bozukluğu, prematüre doğum, gözlerin sık ovuşturulması, başın bir yana eğerek bakılması ve cisimlerin sürekli göze yakın tutulması gibi durumların fark edilmesi ile birlikte göz doktoruna gidilmesi gerekli' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com