"Göz göre göre cinayet"

"Göz göre göre cinayet"
CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, 27 Mayıs Pazar günü Tekirdağ’da meydana gelen feribot kazasına ilişkin, “100 liraya dikilmeyen bir tabela nedeniyle 4 vatandaşımız can veriyor. Bu olayın adı her ne kadar kaza olarak anılsa da bu göz göre göre gelen

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, TBMM’de, Tekirdağ’da meydana gelen feribot kazasına ilişkin basın toplantısı düzenledi.Köprülü, şöyle dedi:

“Öğrendiğimiz kadarıyla olay şöyle gerçekleşmiştir; sabaha karşı saat 04.00’te hava karanlık ve iddialara göre, liman yeterli aydınlatılmamışken araç feribottan iniyor, hiçbir uyarı levhası yok, hiçbir uyarı işareti taşıyan bir görevli yok. Araç sağa dönmesi gerekirken, düz gidiyor ve denize düşüyor.

Tekirdağ Limanı Türkiye Denizcilik işletmelerine bağlıdır ve onun mülkiyetindedir. Olayda iki tane kurum var. Biri Başbakanlık Özelleştirme İdaresine bağlı Türkiye Denizcilik İşletmeleri, diğeri ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı liman başkanlığıdır. Her iki kurumda bu cinayet gibi kazadan sorumludur.”

“Sayın Bakan Tekirdağ’da limana yanaşan her bir feribottan yaklaşık 600 Türk lirası para alınıyor. Her bir kamyondan ekstra 30 lira para alınıyor” diyen Köprülü, şöyle devam etti:

“limandan bu hükümet bu kadar para kazanıyor. Ancak oraya binlerce lira kazandığı yere 100 liraya bir tabela dikmek hiçbir yetkilinin aklına gelmiyor ve oraya 100 liraya dikilmeyen bir tabela nedeniyle 4 vatandaşımız can veriyor. Hiçbir sorumluluk hissetmiyor musunuz?” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com