Göz göre göre facia!

Göz göre göre facia!
Aksukapı Köprüsü'nden dereye yuvarlanması sonucu 5 kişinin öldüğü kazada, otobüsün freninin arızalandığı ortaya çıktı.
Bülent Koçak yönetimindeki 75 AT 961 plakalı yolcu otobüsünün Tortum ilçesi Ardahan-Artvin-Erzurum yol ayrımındaki Aksukapı Köprüsü'nden dereye devrilmesi sonucu yaralanan şoför ile ikinci şoför Mustafa Ekinci'nin (48) Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavileri sürüyor.
 
Sol dizinin kırık olduğunu belirlenen şoför Ekinci, gazetecilere yaptığı açıklamada, otobüsle Ardahan'dan Bursa'ya gittiklerini anımsatarak, kazadan önce otobüsün freninin arızalandığını iddia etti.
 
Erzurum'un Oltu ilçesinden yolcu aldıktan sonra Tortum'a hareket ettiklerini anlatan Ekinci, şunları kaydetti:
 
''Dağdan aşağı inerken frenler iyi değildi. Ben işe yeni başladım. Arkadaş da otobüsün ortağıymış. Şoför arkadaşa 'frenler sıkıntılı, bunlara baktır' dedim. O da 'yok sen geç bu tarafa, ben devam ederim' dedi. O sırada şoför arkadaşla yer değiştirdik. Tortum yol ayrımındaki demir bariyerlerin oraya geldik. Yolcular, balata kokusu geldiğini söylemişti. Tam orta kapının oraya geldiğimde, fren boşaldı, araç kendini bıraktı. Sonrasını hatırlamıyorum.''
 
Yolculardan Memduh Kaya (40) ise frenlerin arızalanmasının ardından otobüsün hızlandığını belirterek, ''Frenler boşalınca şoförler yer değiştirdi. Araç önce demir bariyerlere çarptı, sonra da köprüden düştü. Biz şoförlere balatalardan koku geldiğini öncesinde söylemiştik'' dedi.
 
Bu arada, Erzurum'daki çeşitli hastanelerde tedavileri süren 41 yaralından 12'si taburcu edildi. Kazada hayatını kaybeden ve kimliği belirlenemeyen biri kadın 2 kişinin, Fatma Tok ile eşi Ramazan Tok olduğu öğrenildi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com