GÖZ GÖRE GÖRE KAÇIRDIK

GÖZ GÖRE GÖRE KAÇIRDIK
İhsan TUNÇOĞLU / AKİS HABER MERKEZİ - Aylardır, taşındı, taşınıyor diye konuşulan ve basında yer alan Taburun taşınmasına başlanıyor… Siyasi yetkililerin adeta seyirci kaldığı Jandarma Er Eğitim Taburunun Kastamonu'ya taşınmasına 9 Mayıs tarih

İhsan TUNÇOĞLU / AKİS HABER MERKEZİ - Aylardır, taşındı, taşınıyor diye konuşulan ve basında yer alan Taburun taşınmasına başlanıyor… Siyasi yetkililerin adeta seyirci kaldığı Jandarma Er Eğitim Taburunun Kastamonu'ya taşınmasına 9 Mayıs tarihinde başlanacağı öğrenildi. Edindiğimiz bilgilere göre taşınma hazırlıkları halen yoğun bir şekilde devam etmektedir.
Kütahyalı esnaflardan bazı okuyucularımız konuya ilişkin olarak şu görüşlere yer veriyor:
“Jandarma Taburu Kütahya'nın hayat damarlarından birisiydi. Gerek askerler,gerekse binlerce asker ailesi Kütahya'nın ekonomik ve turizm hayatına önemli katkı sağlıyor, Taburun satın almaları ve ihaleleleri ile Kütahya'ya trilyonlar akıyordu. Kütahya esnafının parasal kaybı yanında tanıtım açısından da kaybımız var. Her yıl binlerce vatan evladı ve Asker aileleri yemin törenlerine ve evlatlarını ziyarete geldiklerinde, Kütahyanın canlı tanıtımını sağlıyorlardı. Bedava olduğu kadar en etkili tanıtım imkanından da mahrum kaldık.”
TABUR SAHASI TOKİ'YE DEVREDİLİYOR
Siyasi yetkililerin ilgisiz veya etkisiz kaldığı Tabur'un Kastamonu'ya taşınması ile boşalacak sahanın TOKİ'ye devredileceği de edinilen bilgiler arasında yer alıyor.
Halen Er Eğitim Taburu Lojmanlarında kalan Kütahya İl Jandarma Alay Komutanlığında görevli bazı subay, astsubay ve sivil memurların ise TOKİ konutlarında
İl Jandarma Alay Komutanlığının mülkiyetindeki dairelere taşınacakları öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com