Göz hastaları Türkiye'ye geliyor

Göz hastaları Türkiye'ye geliyor
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hikmet Özçetin, göz ameliyatı konusunda Rus ve Amerikan klinikleri ile yarışan Türkiye'ye son zamanlarda yurt dışından yoğun olarak hasta geldiğini söyledi.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda toplu açılışlar yapıldı.

Hayırsever vatandaşlar tarafından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı'na ait 24 yataklı göz hastalıkları servisi yenilenirken, küçük göz polikliniği ameliyathanesi de kazandırıldı.

Toplu açılışlara Uludağ Üniversite Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Güllülü de katıldı. 24 yataklı göz hastalıkları servisi hayırsever vatandaş Şahabettin Gazioğlu tarafından yenilirken, küçük ameliyathane ise Novartis ilaç firması tarafından üniversiteye kazandırıldı. 24 yataklı göz hastalıkları servisinin yenilenmesi 250 bin TL’ye mal olurken, küçük göz polikliniği ise 40 bin TL’ye mal oldu.

Açılışta konuşan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, hayırsever vatandaşlara yardımlarından dolayı teşekkür etti.
Halka hizmet etmek için çok çalıştıklarını belirten Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hikmet Özçetin, “Zengin işadamlarının arkamızdaki desteğini hissediyoruz. Üniversite hastanelerinin son zamanlarda çektikleri sıkıntılar Bursalı hayırseverlerin desteğiyle aşılıyor. Burası şu anda Türkiye’nin en modern göz kliniklerinden bir tanesi oldu. Teknolojik olarak üst seviyedeyiz. 3 tane ameliyathanemiz var. Yakında bu sayıyı 5’e çıkaracağız. Biz halka hizmet etmek için bir şeyden kaçınmıyoruz. Yeter ki devlet bize sahip çıksın” dedi.

“ÜNİVERSİTELER HASTANELERİNİ MODERN HALE GETİRİLMELİDİR”

Göz hastalıkları konusunda Türkiye’nin önemli aşama kaydettiğini söyleyen Özçetin, ”Özel hastanelerin önde gelen liderlerinden biri, ‘Bizim kurduğumuz yeni hastaneler Amerika’da bile yok’ dedi. Bunun güzel örneklerini yaşıyoruz. Bulgaristan, Romanya, Almanya, Hollanda, Kuzey Irak gibi ülkelerde Türk göz hekimlerinin çalıştığı ve kurdukları yerler var. Türkiye’de dışarıya doğru bir ilgi akımı var ve biz de bu durumdan para kazanıyoruz. Son zamanlarda Türkiye’ye yoğun olarak dışarıdan göz hastaları geliyor. Kalite olarak iyiyiz. Ameliyatları Rus ve Amerikan kliniği kadar kaliteli yapıyoruz. Bunun yanı sıra ülkemize para kazandırıyoruz. Üniversite hastaneleri modern hale getirilirse ülke kazanır. Üniversite hastanelerine yabancı hasta az geliyor. Özel sektörün parasal akımına hayırsever vatandaşlardan aldığımız destekle karşılık veriyoruz. Onlara eleman yetiştiren ve üreten biziz. Biz örnek olmak zorundayız” dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com